Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«AirBaltic» pārdod obligācijas 200 miljonu eiro apmērā

Tukumā trūkst invalīdiem draudzīgu telpu

Cilvēku ar īpašām vajadzībām atbalsta biedrība Tukumā palikusi bez mājvietas

Tukuma biedrība ''Līdzvērtība'', kas ar dažādām aktivitātēm un savu pozitīvo piemēru cenšas mazināt sociālās atstumtības sajūtu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kopš pagājušā gada vasaras praktiski palikusi bez mājvietas. Pašvaldībai piederošā ēka atzīta  par bīstamu ekspluatācijā, bet citu invalīdiem draudzīgu telpu pašvaldības rīcībā neesot.

Gandrīz pusgadsimtu seno ēku Tukumā Melnezera ielā 1 ilgus gadus par savām mājām  sauca vairākas biedrības.Kopš dibināšanas tā ir  mājvieta arī biedrībai ''Līdzvērtība'', kuras galvenais mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Viens no populārākajiem pasākumiem ir ložu šaušanas sacensības. "Mēs nodarbojamies arī ar radošajām nodarbībām. Ikdienā tā ir līmēšana, griešana,šūšana. Mums ir šujmašīna, ar to var arī bezmaksas varam šūt privātās lietas, kam nepieciešams. Piedāvājam sporta spēles," stāstīja biedrības ''Līdzvērtība'' valdes priekšsēdētāja Margita Kanopka.

Pašreiz biedrības darbība ir stipri ierobežota, jo ēkas daļa, kurā atrodas arī biedrības ''Līdzvērtība'' telpas, jau pagājušā gada jūlijā atzīta par bīstamu. "2018. gada sākumā ēkai Melnezera ielā 1 notika nesošo konstrukciju nobīde. Sāka pārseguma paneļi uz zemi svērties, saplaisāja balsti starp logiem, un Valsts būvniecības kontroles birojs šo ēkas daļu aizliedza ekspluatēt," teica Tukuma novada domes Īpašuma nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs.

Pārējām biedrībām pašvaldība jau sen piešķīrusi citas telpas. ''Līdzvērtībai'', kam ikdienā nepieciešamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem draudzīgas telpas, mantas joprojām stāv ekspluatācijai bīstamajā ēkā. "Kopš pašas biedrības dibināšas biedrība ir prasījusi telpas, ko pašvaldība no 2015. - 2018. gadam arī ir nodrošinājusi.Tad, kad tika pieņemts VBKB atzinums par šīs ēkas ekspluatācijas pārtraukšanu, tas tika pārtraukts, un citas telpas diemžēl nav ko piedāvāt," norādīja Bērzājs.

Tukuma novadā  reģistrētas desmit biedrības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Vairums no tām atrodas ēkā, kas  ratiņkrēslos nav pieejamas. To vadītāji  gan  arī nepārvietojas ratiņkrēslos, bet uz pasākumiem tiekot piesaistīta pašvaldības policija, kas ratiņniekus aiznes uz vajadzīgo telpu. ''Līdzvērtībai'' pašvaldība uz dažām dienām nedēļā piedāvājusi istabu sociālajā dienestā, no kuras tā atteikusies. "Tāda sajūta, ka viņi īsti neizprot ar ko mēs nodarbojamies. Mēs nevaram aiziet ar krūzīti, stundiņu pasēdēt pie viņu galda un iet atpakaļ," pauda Kanopka.

Jau šomēness deputāti lemšot ko darīt ar  ēku Melnezera ielā. Visticamāk gan tā netikšot remontēta, jo zeme zem tās esot privātīpašums.Arī citas invalīdiem draudzīgas ēkas būvniecība tuvākajos plānos neesot paredzēta. Kā risinājums biedrībai tiek piedāvāts meklēt žēlsirdīgu privātīpašnieku, kurš biedrībai  iznomātu telpas, kuru izmaksas būtu līdzvērtīgas izmaksām pašvaldības ēkās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti