Dienas ziņas

Latvijas Banka samazina IKP prognozi

Dienas ziņas

Skolotāju algas Talsu novadā

Nils Muižnieks gatavos ieteikumus Latvijai

Cilvēktiesību komisārs Muižnieks: Latvijā jārisina bērnu nepilsoņu problēma

Latvijai ir jārisina bērnu nepilsoņu problēma, kā arī nekavējoties jāratificē Stambulas konvencija – to piektdien, 9.septembrī, preses konferencē paziņoja Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Runājot par bērniem bezvalstniekiem, Muižnieks norādīja, ka pēdējos divos gados ap 100 bērnu nepilsoņu piepulcējušies jau tā lielajam nepilsoņu pulkam. Taču bērnam ir tiesības uz pilsonību no dzimšanas brīža, un valsts atbildība ir to nodrošināt, ka vecāki nerīkojas pretrunā ar bērna interesēm, norādīja Muižnieks.

Savukārt geju, lesbiešu, biseksuālu un transpersonu tiesību jomā, pēc Muižnieka teiktā, ir uzlabojumi – tie attiecas uz pulcēšanās brīvību un nevalstisko organizāciju labo sadarbību ar policiju. Taču būtu jāaktivizē tiesībsargājošo iestāžu darbs attiecībā uz naida runu un naida noziegumiem, norādīja komisārs.

Viņš apsveica Latviju ar to, ka tā parakstījusi tā dēvēto Stambulas konvenciju – par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu. Viņš atgādināja, ka Latvija bija pēdējā no valstīm, kas šo konvenciju parakstīja, un aicināja nekavējoties to ratificēt un iedzīvināt.

"Es ar lielu interesi sekoju diskusijām Latvijā par šo konvenciju, un varu teikt, ka ir tikusi izplatīts diezgan daudz ačgārnas informācijas un dezinformācijas, bija reizēm jābrīnās.

Konvencija nav pret ģimenes vērtībām, vardarbība pret sievieti ir pret ģimenes vērtībām. Vardarbība pret sievieti iznīcina ģimenes. Konvencija ir zelta standarts cīņā pret šo cilvēktiesību pārkāpumu," uzsvēra Muižnieks.

Muižnieks: Par Stambulas konvenciju Latvijā izplatīts diezgan daudz ačgārnas informācijas

  EP cilvēktiesību komisārs atzina, ka sarunās ar dažādām iestādēm un dažādu nozaru ekspertiem viņš secinājis, ka Latvijas likumi lielā mērā ir saskaņoti ar konvencijas prasībām.

  "Pastāv tīkls ar patversmēm un krīžu centriem, kur upuri var meklēt palīdzību. Izpratnes līmenis, vismaz vadības līmenī Valsts policijā un pašvaldības policijā, ir ļoti augsts," uzskata Muižnieks. 

  Viņš arī norādīja, ka Latvijā joprojām aptuveni 1800 bērnu dzīvo institūcijās – bērnu namos, internātskolās un psihiatriskajās slimnīcās. Viņaprāt, valsts rīcība, lai to mainītu, ir pārāk kūtra. "Cilvēktiesību pārkāpumu risks institūcijās ir liels," viņš noteica.

  Ņemot vērā pēdējā laika aktualitātes, cilvēktiesību komisāram nācās atbildēt arī uz jautājumiem par bēgļu situāciju Latvijā un Pasaulē. Viņš atzina, tas, ka no 23 patvēruma meklētājiem, kas pārvietoti uz Latviju, 21 persona jau ir devusies uz Vāciju, liecina, ka Latvijas līdzšinējā politika tomēr nav bijusi līdz galam veiksmīga.

  "Es ļoti ceru, ka politika šeit tiks grozīta, un īpaši šajā mājokļu jomā tā tiks atbalstīta. Tā bija pirmā grupa ar cilvēkiem, būs vēl. Un es ļoti ceru, ka amatpersonas no šīs pirmās pieredzes mācās, lai mēs varētu labāk veikt bēgļu integrāciju turpmāk," teica Muižnieks.

  Rezumējot vizītes laikā paveiktu un runāto, Muižnieks atklāja, ka divu līdz trīs mēnešu laikā tiks izstrādāts ziņojums ar rekomendācijām Latvijai.

  EP cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks piektdien, 9.septembrī, noslēdza savu oficiālo vizīti Latvijā. Šī ir 37.valsts, ko viņš oficiālā vizītē apmeklējis no 47 EP dalībvalstīm. Komisāra vizītēs uzsvars bija uz trim jautājumu lokiem: sieviešu tiesības, bērnu tiesības un lesbiešu, geju, biseksuālu un transpersonu tiesības.

  22 komentāri
  Nils
  Stambulas konvencija ir pret vardarbību ģimenē, bet vardarbība pret sievieti ir latviešu nācijas pamatvērtība. Geju laulības iznīcina nāciju, jo latviešu nācijas pamatvērtību sargiem no tā sajūk orientācija un viņi paliek par homo un pārstāj vairoties.
  JEO
  Eirokomisārs Nils Muižnieks, ar savu paziņojumu par Stambulas konvencijas ratificēšanu, liek pamatus latviešu nācijas pamatvērtību iznīcināšanai. Jāmaina būs Satversme, jo jāatļauj būs viendzimumu laulības. Šādas komisāru aktivitātes liek pārdomāt, vai nesekot Lielbritānijas piemēram.
  Spoks
  Viens likums visiem,vai tomēr šķirošana "pēc deguniem"(pilsoņos un nepilsoņos,redziet jādala?! Izrādās,ka kārtējo reizi nepilsoņi ir labāki par pilsoņiem! lol
  Nils
  Ta mums judām pieņemts !
  aborigens
  Vistirakais stalinisma seku legitimizesanas aicinajums. Vai tas pieklajas no ES komisara? Vai citam kolonial valstim, kuras atstaja par neatkarigam kluvusas teritorijas, pat tie, kas sencu zemi nemaz nezinaja kur atrodas, attiecas starptautiskie likumi, bet uz launuma imperiju, kuras sasutitie KOLONISTI te palika, ne? Kas tie par dubult standartiem, jeb atklatu Kremla lobiju? Jajauta, kad tos aizsutis majas? It seviski, ka tie so valsti neieredz, valodu macities negrib.
  LV
  Pats iemācies latviešu valodu, kremļa trolli :)))))))
  pretīgi
  Ko šitais maita var vispār gvelzt...
  LV
  Kremļa troļļiem riebjas cilvēktiesības, kāds pārsteigums :)))))))
  hav
  Nepilsonim ar varu pilsonību nemaz nevar iedot. Katram sava izvēle. Daudzi pat negrib neko mainīt, jo tagad var bez vīzām gan pa visu ES, gan Krieviju. Ja negrib balsot, dikti labi.
  Bumba
  Var gan ,asv un nato bumbas to spej ! Sirija libija ,iraka ,
  Niks
  Cik noželojams kangariņs
  Anonīms lietotājs 7123
  kāds Kangars, 1-kārši mēsls!
  Niks
  Cik noželojams kangariņs
  Niks
  Cik noželojams kangariņs
  īstais reptilis
  Sorosa fonds neatbalsta islāmistu prasības ignorēt sievdiešu,bērnu un geju tiesības- ar to arī viss pateikts.
  īstais reptilis
  Bijušais Sorosa fonda Latvijas filiāles programmu direktors- ar to arī viss pateikts.
  REĀLI
  Īstiem nacistiem sieviešu ,bērnu un seksualo minoritašu tiesibu aizsardziba ir čistākais kangarisms !
  Kŗemilek
  Muižnieks laikam gan būs viens no pēdējiem, kas nokāps no neoliberālisma ziloņkaula torņa. Uz problēmām tak ērtāk skatīties (un risinājumus ieteikt) - tā, no augšas :)
  reptilis
  Nu jā....,Muižnieka neoliberālās idejas taču ir pret....šariata ideoloģiju:)))).... Mēs taču ejam islamizācijas virzienā,tāpēc nost ar sieviešu....,geju....bērnu tiesībām:))))....
  Super
  Vai latviesu bernu prvoblemas nav jarisina ? Kas ta par nepilsoņu bernu problemu ?
  Aiga
  Iemācies latviešu valodu, nelatviešu bērniņ.
  reptilis
  ....pret visiem trim EP cilvēktiesību komisāra Nila Muižnieka ierosinājumiem iebilstu jebkurš normāls musulmaņu radikālis....,jo tas ir pret ""tradicionālajām"" vērtībām:))))....
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti