Cilvēki Zolitūdes traģēdijā cietušos piemin jau rīta agrumā

Jau pašā rīta agrumā ļaudis Zolitūdes traģēdijas vietā, kur agrāk bija veikals „Maxima”, nolika svecītes, mīļlietiņas un ziedus, pieminot pirms gada bojāgājušos un cietušos, vēsta LTV „Rīta Panorāma” un Latvijas Radio.

Tāpat traģēdijas vietā ir izkārts Latvijas karogs.

Ļaudis uz brīdi piestājuši, pieminējuši bojāgājušos un devušies tālāk savās ikdienas gaitās.

Viens no cilvēkiem, kas jau rīta agrumā bija ieradies notikuma vietā, bija Aļona. Viņa LTV stāstīja, ka veikalā bija atnākusi ar savu vīru un pirkusi produktus, lai vēlāk atzīmētu viņu satikšanās gadadienu. Tomēr tad atnāca nelaime, kas paņēma vīra dzīvību.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau pašā rītā traģēdijas vietā ieradās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš pieminot traģēdijas upurus, aicināja darīt visu iespējamo, lai šādu nelaimju vairs nebūtu. Attiecībā uz nesen izveidoto Saeimā izveidoto parlamentārās izmeklēšanas komisiju, viņš izteica cerību, lai tā patiešām strādātu tā, kā tai būtu jādarbojas.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Sagrūstot lielveikalam „Maxima”, pirms gada Zolitūdē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Viņu piederīgie piektdienas vakarā atkal pulcēsies Priedaines ielā, lai ar klusuma brīdi pieminētu savus mīļos.

Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, to vidū trīs glābēji. Bez vismaz viena vecāka palika 23 bērni.

Valsts policija aizvien turpina lietas izmeklēšanu, taču sola to pabeigt jau tuvākajā laikā. Tikmēr atbildību neviens nav uzņēmies.

Traģēdija sašūpoja Latvijas sabiedrību. Pēc tās ziedojumi traģēdijas upuru radiniekiem un cietušajiem sasniedza visu laiku lielāko apjomu, kas ziedots kādam konkrētam mērķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti