Cilvēki turpina piegružot ceļmalas - atkritumu kaudzes nesarūk

“Latvijas autoceļu uzturētāja” darbinieki šogad ir sakopuši piegružotās ceļmalas 4331 kilometra garumā, un pēdējo sešu gadu laikā ceļmalu sakopšana ir izmaksājusi 2,1 miljonu eiro. Autoceļu malās izmesto atkritumu daudzums nesamazinās, informēja “Latvijas autoceļu uzturētājs” Vladimirs Kononovs.

Piegružoto ceļmalu sakopšanai “Latvijas autoceļu uzturētājs” īpašu uzmanību velta pavasaros pēc ziemas, tad šie darbi tiek veikti kampaņas veidā, bet pārējā laikā darbinieki uz to reaģē, kad paši, veicot autoceļu apsekošanu, atklāj atkritumus ceļmalās, vai saņem iedzīvotāju ziņojumus.

„Diemžēl mēs varam secināt, ka ceļu lietotāju nevīžīgā attieksme pret vidi nav mainījusies, un autoceļu malās izmesto atkritumu daudzums nesamazinās,” norādīja Kononovs.

“Ja ceļmalas būtu tīrākas un ceļu lietotāji savus atkritumus nemestu kur pagadās, tad atkritumu vākšanās vietā autoceļu uzturētājs varētu nodarboties ar lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem, piemēram, biežāk greiderēt ceļus vai aptuveni 60 kilometriem grants autoceļu veikt dubultās virsmas apstrādi, padarot tos par melnā seguma ceļiem. Līdz ar to tiktu novērsta ceļa seguma putēšana un nodrošināti komfortablāki braukšanas apstākļi,”  minēja Kononovs, uzsverot, ka “Latvijas autoceļu uzturētājs” aicina ceļa lietotājus saudzīgi izturēties pret vidi un atkritumus izvest vai novietot tiem paredzētajās vietās.

Kopumā katru gadu atkritumu savākšanai ceļmalās tiek iztērēti vairāki simti tūkstošu eiro. Ceļmalās tiek izmesti sadzīves atkritumi, čipsu iepakojumi, polietilēna maisiņi, papīri, PET un stikla pudeles, skārdenes un pat riepas un citi atkritumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti