Cilvēki sūdzas, ka liegts balsot, jo viņu vietā parakstījies kāds cits

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien saņēmusi vairākas sūdzības no iedzīvotājiem, kas devušies vēlēt, bet to nevarēja darīt, tādēļ, ka viņu vietā jau bija parakstījusies kāda cita persona. CVK sūdzības jau nodevusi Drošības policijai. Tiek pieļauts, ka tā ir neuzmanības kļūda, bet nevar izslēgt arī ļaunprātīgu rīcību, cilvēkiem mēģinot balsot divreiz.

"Tas bija Purvciemā, 115.iecirknis, Rīgas Klasiskā ģimnāzija. Gāju, iedevu savu pasi. Tagad man rāda vietu, kur it kā būtu jāparakstās, bet tur jau ir paraksts, kas nav manējais. Līdz ar to man vairs nebija iespējas vēlēt," stāsta rīdziniece Ilze Brāzma.

"Tur sazinājās arī ar augstāk stāvošām amatpersonām, kuras pateica, ka diemžēl, ja būtu uzreiz atklāts tas, ka cilvēks ir parakstījies nepareizā vietā, tad varētu tur ko mainīt, anulēt vai kā, tā kā tas nebija uzreiz atklāts, tad vairs neko nevarēja darīt. Diemžēl tas liedz izpildīt pilsoņa pienākumu," stāsta Ilze.

CVK sūdzības nodevusi Drošības policijai. Ģenerālās vēlēšanu komisijas sekretārs Ritvars Eglājs atklāj, ka šādi gadījumi var rasties neuzmanības un paviršības dēļ, tātad tā var būt cilvēciska kļūda, taču nevar izslēgt iespējamu ļaunprātīgu rīcību, proti, to, ka kāda persona varētu mēģināt balsot otro reizi. 

"Tur var būt divi cēloņi. Piemēram, ka cilvēks grib balsot otro reizi vai tā, ka kāds, kam būtu jābalso rindiņu augstāk vai rindiņu zemāk, blakus vēlētājs ir parakstījies kļūdīdamies un arī iecirkņa komisija ir pieļāvusi paviršību," viņš saka.

"Parasti šādos gadījumos patiesību konstatēt nav iespējams. Likums noteic, ka šādos gadījumos, cilvēks, kurš grib balsot, nav laižams balsot.

Un aicinu, ja šādi gadās, tad ziņot Drošības policijai un arī mēs no savas puses par šādiem gadījumiem esam sākuši ziņot Drošības policijai," saka Eglājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti