Sadaļas Sadaļas

Cilvēki nesteidz atbrīvoties no «Rimi» nopirktajiem inficētajiem pīlādžiem

Pagaidām "Rimi" veikalam atpakaļ atdots tikai viens ugunsērkšķu jeb dekoratīvā pīlādža pods, lai arī šajā tīklā kopumā bija iztirgoti vairāk nekā 100 dekoratīvo pīlādžu, kam konstatēta bīstamā bakteriālā iedega.

Jau ziņots, ka Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) oktobrī veiktajā pārbaudē SIA “RIMI Latvia” tirdzniecības vietā Rīgā konstatēja no Nīderlandes ievestā ugunsērkšķa izplatīšanas noteikumu pārkāpumu. Augam noņemtajā paraugā laboratoriski apstiprināta bīstamā bakteriālā iedega.

Pieņemts lēmums iznīcināt visu augu partiju, taču vairāk nekā 100 podu jau ir notirgoti. Tādēļ patērētāji, kas šo augus "Rimi" iegādājuši, aicināti tos atdot veikalam, lai bīstamo slimību neizplatītu tālāk Latvijā.

Līdz šim veikalam atdots viens dekoratīvā pīlādža pods, un tas ceturtdienas, 22.oktobra, pēcpusdienā noticis "Rimi" veikalā Kauguros. Auga pircējam atdota par dekoratīvo pīlādzi samaksātā summa, stāsta tīkla pārstāve Inga Bite.

"Droši vien to augu vislabāk var atpazīt pēc tā, ja ir saglabājies pirkuma čeks vai arī pati pavadošā informācija, kas ir uz podiņa, kur varbūt var izlasīt šī auga latīnisko nosaukumu," teica tīkla pārstāve, norādot, ka vēl iespējams "Rimi" mājaslapā atrast konkrētās preces svītrukodu, ko var salīdzināt ar kodu uz podiņa.

Kā ziņots, VAAD no Nīderlandes ievestajiem un "Rimi" tīklā tirgotajiem ugunsērkšķiem jeb dekoratīvajiem pīlādžiem laboratoriski apstiprināta bīstamā bakteriālā iedega. VAAD nolēma iznīcināt visu augu partiju.

Lai nenodarītu kaitējumu, inficējot citus bakteriālās iedegas saimniekaugus, piemēram, ābeles, bumbieres, pircējiem jāatgriež “Rimi” iznīcināšanai arī iztirgotie 105 šīs partijas augi (svītru kods 8 717435671669, nosaukums „Dekoratīvais pīlādzis podiņā, D12/H50”). Ja nav iespējams nogādāt augus veikalā, tas ir iestādīts vai izmests, VADD lūdz sazināties ar kādu no tās reģionālajām nodaļām.

Bakteriālā iedega ir augu karantīnas organisms, kas izraisa ļoti bīstamu augļkoku slimību. Tā var izraisīt postījumus līdz pat 80% apmērā no augļu dārza stādījumiem. Inficētais augs aiziet bojā. Baktērija piemērotos apstākļos ātri izplatās un ir grūti ierobežojama. Slimība izplatās ar kukaiņu starpniecību, ar lietu un vēju, ar inficētiem instrumentiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt