Dienas ziņas

Brīvdienās aizturēti 93 dzērājšoferi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dāvina atstarojošās vestes

Cilvēki joprojām bezatbildīgi izturas pret nepieciešamību nēsāt gaismu atstarojošās vestes

Kaut arī regulāri notiek dažādas kampaņas, lai aicinātu diennakts tumšajā laikā neaizmirst nēsāt atstarojošās vestes, cilvēki joprojām pret to izturas bezatbildīgi. Nupat kārtējā akcija „Izglāb tumšo gājēju!” sākta Rēzeknes un Ludzas novadā, un tās laikā plānots dāvināt vairākus simtus atstarojošo vestu. Akcijas pirmajā dienā sastapts vairāk gājēju bez vestēm nekā ar tām. Latgales novados šogad jau noformēti vairāki simti protokolu par pārvietošanos tumsā bez atstarojošās vestes.

Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbība ar Valsts policiju jau vairākus gadus rīko kampaņas, kuru laikā gājējiem dāvina atstarojošās vestes. Lai gan dažādi informatīvie pasākumi notiek ik gadu, situācija ar neredzamajiem gājējiem uz ceļiem joprojām ir neapmierinoša.

"Mums bija iespēja dalīt gaismu atstarojošās vestes. Tādā veidā apģērbt, uzdāvināt šīs vestes tiem gājējiem, kuri diemžēl vēl neapzinīgi staigā gar ceļa malām melni. Aizvadītajā - 2017. gadā - uz Latvijas ceļiem 41 bojāgājušais cilvēks, šogad jau vienpadsmit mēnešos arī ir 41 bojāgājušais cilvēks," stāsta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rēzeknes reģionālās nodaļas priekšnieks Vitālijs Keišs.

Ceļu satiksmes noteikumu 19. punkta grozījumi nosaka, ka  pārvietojoties diennakts tumšajā laikā  vairs nepietiek tikai ar atstarotāju vai lukturīti. Gājējiem jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Tas pats attiecas arī uz riteņbraucējiem. Par noteikumu neievērošanu tiek piemērots sods.

"Sodi par to, ka nav gaismas atstarojošās vestes diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kur nav apgaismots ceļa posms - pirmajā reizē brīdinājums un tad jau tālāk no septiņi eiro līdz 30. Atstarojošā veste ir daudz labāka, daudz efektīvāka par to atstarojošo elementu – mazo atstarotāju," atzīst Satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors Juris Garais.

Nedz bēdīgā bojāgājušo gājēju un riteņbraucēju statistika, nedz sodi joprojām neattur neievērot noteikumus. Autobusa šoferis Aivars atzīmē, ka cilvēki bez atstarojošām vestēm ir neredzami ne tikai uz ceļa, bet arī autobusu pieturās. Rezultātā ne reizi vien ir gadījies pabraukt garām pieturās gaidošajiem pasažieriem.

Kā stāsta policijas darbinieki, aizturētie neredzamie gājēji visbiežāk atrunājas, ka neko nav zinājuši par obligāto prasību nēsāt atstarojošās vestes vai tās esot palikušas mājās. Arī šoreiz reida laikā sastaptie cilvēki aizbildinās, ka atstarojošie elementi atstāti mājās un kājām nav jāiet liels attālums.

Šogad līdz 1. decembrim Rēzeknes novadā noformēti 649, savukārt Ludzas novadā 382 administratīvā pārkāpuma protokoli par pārvietošanos diennakts tumšajā laikā bez atstarojošās vestes. Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Valsts policijas pārstāvji vēlreiz mudina mest kaunu pie malas un nēsāt vestes, jo tās var glābt dzīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti