Panorāma

Panorāma

Panorāma

"Prāta vētra" Liepājā noslēdz "Skārda bungu" tūri

Cilvēki ar kustību traucējumiem apgūst jaunas iemaņas.

Cilvēki ar kustību traucējumiem apgūst jaunas iemaņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nedēļas nogalē Vaivaros notika sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Aktivitātes bija pielāgotas ikdienas situācijām, lai cilvēki varētu uzlabot jau esošās un apgūt jaunas iemaņas. Taču vairāk par aktivitātēm ikviens atnākušais visaugstāk novērtēja kopā būšanas prieku un satikšanos.

Rehabilitācijas centra “Vaivari” pagalmā skan mūzika. Cilvēki ratiņkrēslos izbrauc šķēršļu joslu, mētā bumbiņas un mēģina uzbraukt uz dažādiem paaugstinājumiem. Ikdienā šādas prasmes noderēs, kad būs jātiek veikalā, jālavierē starp gājējiem vai jāpārvar citi šķēršļi.

Vjačeslavs uz spēlēm atbraucis kopā ar krustdēlu Ralfu. Abi izmēģina boči spēli. To spēlē sēdus, un galvenais ir trāpīt pēc iespējas tuvāk baltajai bumbiņai. Populārs sporta veids cilvēkiem ratiņkrēslos.

Muguras smadzeņu bojājumu biedrības pārstāvis Mārtiņš Karnītis stāsta, ka šādi pasākumi pozitīvi uzlādē cilvēkus, kā arī palīdz rast pārliecību par savām spējām un prasmēm.

Mārtiņš ratiņkrēslā nonāca pēc leciena uz galvas ūdenī, un tā pārvietojas jau 12 gadus. Viņš vairākkārt uzsver, ka ratiņkrēsls nav dzīves beigas. Tomēr daudziem paiet ļoti ilgs laiks, lai pieņemtu jauno situācija. Santa ir piemērs tam, ka šādi pasākumi palīdz. Viņu iedrošināja piedalīšanās nometnēs.

Līdztekus dažādām aktivitātēm, pasākuma dalībniekiem bija iespēja saņemt arī dažādu speciālistu konsultācijas, taču vairāk par visu viņi paši novērtēja kopābūšanu un atkalredzēšanos.

Kopumā sporta spēlēs piedalījās vairāk nekā simts dalībnieku. ''Vaivaru'' pagalmā valdīja dzīvesprieks un atvērtība. Vienā no teltīm pie suņu meitenes Aikas mīļā purna pieglaudās ne viena vien cilvēka seja.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti