Cilvēki aizvien biežāk gūst nopietnas traumas, strādājot dārzos un piemājas teritorijās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vasaras sezonā, aktīvi strādājot dārzos un piemājas teritorijās, cilvēki aizvien biežāk gūst nopietnas traumas, izmantojot zāģierīces, leņķa slīpmašīnu, cirvi, trimmeri un zāles pļaujmašīnas, liecina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) dati.

Jūnijā vien bijuši vismaz seši negadījumi, kad malkas skaldīšana beigusies ar nelaimi - nocirstiem vai tik nopietni savainotiem pirkstiem, ka var tikt ietekmēta to turpmāka jušana un kustība.

Neizpaliek arī ar dažādiem elektriskiem instrumentiem un ierīcēm gūtas traumas, skaidro NMPD.

Paši cietušie par biežāko iemeslu mediķiem min neuzmanību. Atsevišķās situācijās viņi arī atzīst, ka bija lietojuši alkoholu.

Lielākoties izsaukumu vietā NMPD mediķi konstatē nopietnas plaukstas traumas, traumatiskus pirkstu bojājumus, tostarp amputācijas, kā arī dziļas brūces ar muskuļu, cīpslu un nervu bojājumiem.

Negadījumos dažkārt tiek savainotas vairākas ķermeņa daļas, piemēram, kādā situācijā dēļu īsināšanā, izmantojot leņķa slīpmašīnu, neuzmanības dēļ instruments noslīdēja, nogriežot īkšķi un uzplēšot dziļas, garas brūces abās plaukstās un kājā.

Neuzmanības dēļ vairāki negadījumi notikuši, strādājot ar zāles pļāvēju. Situācijas atšķirīgas, bet visās gūtas ļoti nopietnas traumas, tostarp pirkstu daļējas vai pilnīgas amputācijas, sadragāti kauli, lūzumi, skaidro NMPD.

Tā, piemēram, kādam cietušajam pļaujmašīnas asmens trāpīja pirkstos brīdī, kad ierīcei darbojoties, viņš centās to atbrīvot no iesprūdušās zāles.

Ļoti smaga trauma gūta līdzīgā situācijā, darbojoties pie neizslēgta zāles pļāvēja-traktora asmeņiem. Cietušais guvis plašu plēstu brūci no elkoņa līdz plaukstas locītavai ar asinsvadu, muskuļu un cīpslu bojājumu, viena pirksta pilnīgu amputāciju un vēl vairāku pirkstu daļēju amputāciju, kā arī rokas vaļēju lūzumu.

Citā gadījumā asmens cietušajam trāpīja kāju pirkstos, kad pļaušanas laikā paslīdot zālē, kāja pakļuva zem pļaujmašīnas.

NMPD mediķi aicina cilvēkus būt īpaši piesardzīgiem, strādājot ar asiem darbarīkiem un dārza tehniku. Nepieciešams ievērot drošības instrukcijas un nepieciešamos uzmanības pasākumus.Tāpat, strādājot dārzā un sakopjot piemājas teritorijas, jāatturas no alkohola lietošanas.

Ja tomēr noticis negadījums un gūta smaga trauma, zāģējot vai darbojoties ar asiem instrumentiem vai dārza tehniku, jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot uz ārkārtas tālruni 113.

Dispečercentra mediķis uzdos jautājumus, kas viņam ļaus izvērtēt, cik nopietna ir situācija un, ja nepieciešams, tiks sniegti pirmās palīdzības padomi, kamēr brigāde vēl ir ceļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti