Cilinskis aicina atbrīvot romus no valsts veselības apdrošināšanas maksājuma

Saeimas deputāts Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība) rosina romus iekļaut starp kategorijām, kurām par valsts veselības apdrošināšanu papildus nebūs jāmaksā. Šobrīd Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu pirms otrā lasījuma Saeimā skata Sociālo un darba lietu komisija.

Cilinskis aicina romus atbrīvot no valsts veselības apdrošināšanas maksājumaMāris Klūga
  Pagaidām likumprojektā iekļautas gandrīz 20 no maksājuma atbrīvoto kategorijas, ieskaitot pensionārus, bērnus, studentus, bezdarbniekus un cilvēkus ar pirmās un otrās grupas invaliditāti.

   

  Deputāts Cilniskis skaidro, ka romiem diskriminācijas dēļ ir grūtāk atrast darbu, kas valsts veselības apdrošināšanu dotu automātiski, un arī bezdarbnieku rindās romi stājas kūtri.

  "Šajā [romu] kategorijā diezgan liela cilvēku daļa īsti nespēj sakārtot savu juridisko statusu. Tas ir izglītības līmeņa [dēļ], viņš ir diemžēl zemāks. Tās bažas ir, ka ļoti liels skaits vienkārši par sevi neparūpēsies, reģistrējoties kā nākas, un var palikt ārpus šīs aprūpes. Tā ir tā kā pozitīvā diskriminācija, kas ir principā pieļaujama. Varbūt, ka tur var atrast kādu citu risinājumu, bet katrā gadījumā šī problēma būtu jāapspriež komisijā," saka Cilinskis.

  Jau ziņots, ka pirms otrā lasījuma Saeimā atbildīgā Sociālo un darba lietu komisija saņēmusi ļoti daudz priekšlikumu par likumprojektu, tajā skaitā arī iebildumus. Veselības apdrošināšana nozīmē, ka daudzu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana būs saistīta ar nodokļu nomaksu. 

  Cilvēkiem bez valsts veselības apdrošināšanas no 2019. gada valsts apmaksās tikai neatliekamo palīdzību, dzemdības un vizītes pie ģimenes ārsta, taču par plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem būs jāmaksā pilna cena pašam.

  4 komentāri
  Edgars Sipols
  deklarēju, ka esmu roms, bezmaksas apdrošināšana man noderēs!
  Inese Bražune
  Stulbuma kalngals,tālāk nav ko teikt!
  Ita Dadzīte
  Čigāns labāks par Latvieti?
  Rihards Dabolins
  Tas ir nenopietni, ka pēc etniskās pazīmes būs kādas priekšrocības, ja Cilinskis un Nacionālā apvienība uzskata ka izglītība ir problēma, tad pēc pamatizglītības ir jāatbrīvo.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti