4. studija

Nedrošās kāpnes Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

4. studija

Kā jaunais vīruss ietekmējis mūsu valodu, uzvedību un sadzīvi?

Cik laika nepieciešams, lai sameklētu no avārijas vietas aizbēgušu autovadītāju?

Cik laika vajag, lai sameklētu no avārijas vietas aizbēgušu autovadītāju?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Neērtā situācijā nonācis rīdzinieks Nikolajs Lazarevs – viņa automašīnā brīdī, kad luksoforā dega sarkanā gaisma, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, ietriecies cits spēkrats. Vainīgais no notikuma vietas aizbēdzis, bet Nikolajs piefiksējis bēgļa auto valsts numura zīmē esošo ciparu kombināciju. To uzticējis izsauktajiem likuma sargiem, bet pagājis vairāk nekā mēnesis un atbildes no likumsargiem arvien nav.

Nikolaja likstas sākušās 19. oktobra pēcpusdienā, kad ap plkst.14 viņš devies Jūrmalas virzienā un apturējis savu auto Ulmaņa gatvē pie luksofora. Degusi sarkanā gaisma. "BMW" spēkrata vadītājs braucis pa sabiedriskā transporta joslu un strauji pagriezies uz blakus esošo joslu, ietriecoties Nikolaja vadītajā spēkratā. "BMW" vadītājs turpinājis ceļu, atstājot Nikolaju intensīvas satiksmes vidū.

Nikolajs, saprotot, ka avārijas izraisītājs bēg no notikuma vietas, steigšus piefiksējis auto numuru un izsaucis policiju.

Nikolajs piefiksējis auto bojājumus apdrošināšanas kompānijā. Cerībā, ka policisti operatīvi noskaidros un sauks pie atbildības "BMW" vadītāju, kas arī garantētu finanses automašīnas salabošanai no apdrošinātāju puses, viņš mēnesi pārvietojies ar striķī piesietu "bamperi", bet atbilde no likuma sargiem tā arī nesekoja. "Es vēlos, lai viņi atrod to cilvēku, lai es pēc tam varētu iestāties rindā un lai var kārtīgi to mašīnu sataisīt," teica Nikolajs.

Tā kā automašīnai nepieciešams iziet tehnisko apskati, kuras termiņš strauji tuvojas beigām, Nikolajs bijis spiests tērēt remontam savus līdzekļus. Tas viņam nešķiet godīgi, jo informācija par pārkāpēju policistiem nodota uzreiz.

Valsts policijā raidījumam "4. studija" skaidroja: "Valsts policija aizvien turpina darbu pie šī ceļu satiksmes negadījuma materiālu izskatīšanas, un lēmums vēl nav pieņemts.

Otras automašīnas īpašnieks ir noskaidrots un izsaukts uz policiju, lai sniegtu ziņas.

Autovadītājiem ir jārēķinās, ka lēmuma pieņemšana nenotiek dažu dienu laikā, īpaši, ja otra iesaistītā automašīna ir aizbraukusi no negadījuma vietas. Šādu lietu izskatīšana var ilgt līdz deviņiem mēnešiem."

Latvijas Apdrošinātāju asociācijā (LAA) uzsvēra – šādas situācijas, kad klasiskos avārijas gadījumos vainīgais aizbēg, viņu pieredzē ir retas.

Vairāk grēko tie šoferi, kuri cita mašīnu apskādējuši lielveikalu stāvvietās, bet tādos gadījumos arī zaudējumi neesot mērāmi simtos. 

"Ar ko cilvēkiem jārēķinās? Ir jārēķinās ar to, ka, protams, pašiem šo lietu vajag pieteikt policijai, piezvanīt, un tad jau policija tālāk teiks – stāvēt, gaidīt vai doties prom, vai brauks vai nebrauks, un tālāk rīkoties. Un pēc tam atliek gaidīt, ka policija kaut kādā veidā to atrisina, jo, lai OCTA lieta iedarbotos, sāktu šīs lietas kustēties, attiecīgi apdrošinātājiem ir jāzina, kurš ir vainīgais transportlīdzeklis, un to vainīgo, protams, spēj pateikt tikai policija šādos gadījumos," skaidroja LAA vadītājs Jānis Abāšins.

Tomēr – vai tiešām šādas lietas izskatīšana, kad ir skaidri zināms otras negadījumā iesaistītās automašīnas numurs, nenotiek pārāk gausi? 

"Mūsu statistika saka, ka policija šīs lietas izmeklē, protams, ir jārēķinās, ka policijai to resusu ir tik, cik ir, un līdz ar to gaidīšanas laiki ir ļoti dažādi.

Noskaidrot vainīgo jau var ar diviem klikšķiem savā datu bāzē. Cita lieta, ka tas vainīgais cilvēks ir jādabū uz policiju un jādabū uz sarunu, tas prasa kaut kādu laiku.

Bet pēc pieredzes saku, ka mēneša, divu mēnešu laikā faktiski visi šie gadījumi iekļaujas. Reti ir tādi gadījumi, kas iet pāri par diviem, trīs mēnešiem," teica Abāšins.

Asociācijā ieteica –  ja nav iespējams gaidīt, kamēr policisti pierādīs avārijas izraisītāja vainu, kā Nikolaja gadījumā, remontējot auto paši, tikai jāsaglabā čeki, kuros fiksēti ar darbiem saistītie izdevumi. Tāpēc vēlams to darīt legālā autoservisā, ne kaimiņa garāžā. Kad policisti vainīgo būs noskaidrojuši, apdrošinātāji segs visus izdevumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti