Cigaretes veikalos plāno «paslēpt» un izsniegt pēc pircēja lūguma

Tabakas izstrādājumi un citi smēķēšanas produkti veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, paredz grozījumi tabakas aprites likumā, kurus izskatīšanai Saeimā trešdien, 12. decembrī, nolēma virzīt Sociālo un darba lietu komisijas deputāti.

Komisijā strādājošie parlamentārieši nolēma aicināt Saeimu turpināt izskatīt vairākus likumprojektus, kuru izskatīšana netika pabeigta 12. Saeimā.

Starp komisijas pārņemtajiem grozījumiem ir arī izmaiņas Darba likumā, kas precizē tiesisko regulējumu attiecībā uz darba ņēmēju piedalīšanos zemessargu kolektīvajās apmācībās. Likumprojekts paredz, ka darba devējs attaisnojošu iemeslu dēļ atbrīvo no darba pienākumu veikšanas darbinieku – zemessargu, kurš neveic darba pienākumus sakarā ar zemessargu kolektīvo apmācību. Darba devējs par šo laiku varēs izmaksāt viņam atlīdzību, bet valsts kompensēs darba devējam šos izdevumus.

Savukārt otrdien, 11. decembrī, deputāti vienojās strādāt pie vairākiem likumprojektiem, kas, īstenojot administratīvo sodu sistēmas reformu, paredz administratīvo pārkāpumu sastāvus un sodu apmērus pārnest nozares speciālajos likumos. Tādējādi sankcijas par administratīvajiem pārkāpumiem turpmāk būs noteiktas nevis Administratīvo pārkāpumu kodeksā, bet nozaru likumos.

Komisija trešdien vienojās nevirzīt izskatīšanai 12. Saeimas likumprojektu, kas paredzēja ieviest izdienas pensijas speciālās izglītības skolotājiem, sporta skolotājiem un pirmsskolas skolotājiem. Tāpat komisija neaicinās Saeimu turpināt darbu pie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu izdienas pensiju likuma.

Komisijas priekšsēdētājs Andris Skride ("Attīstībai/Par!") paudis uzskatu, ka šos jautājumus nedrīkstot skatīt atrauti no izdienas pensiju sistēmas kopumā. Saeimas Analītiskais dienests patlaban strādā pie šāda pētījuma.

Tāpat deputāti nolēma iekļaušanai 13. Saeimas darba kārtībā nevirzīt grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredzēja pāriet uz patērētāju tiešās izvēles principu tehnisko palīglīdzekļu saņemšanā. Tas nozīmētu, ka persona varētu izvēlēties tehnisko palīglīdzekļu piegādātāju tieši pie pakalpojumu sniedzēja.

Skride uzskata, ka šis ir sarežģīts likumprojekts, un vairākumam komisijas deputātu pagaidām nav pārliecības, ka piedāvātā sistēma ir labākais risinājums, lai nodrošinātu ar nepieciešamajiem palīglīdzekļiem cilvēkus ar invaliditāti, informē Saeimas preses dienests.

KONTEKSTS:

Kopumā 13. Saeima var lemt par 145 likumprojektu pārņemšanu, kuru izskatīšana nav pabeigta iepriekšējā Saeimas sasaukumā.

Saeimas kārtības rullis paredz - ja iepriekšējā Saeima savu pilnvaru laikā nav pabeigusi likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vienā vai divos lasījumos, nākamā Saeima savā pirmajā sesijā var lemt, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma.

Iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanu var rosināt Valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisija vai ne mazāk kā pieci deputāti. Saeima atsevišķi lemj par katru likumprojektu un, ja nolemj turpināt tā izskatīšanu, nosaka atbildīgo komisiju un priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Šādā kārtībā atbildīgajai komisijai nodots likumprojekts tiek uzskatīts par pieņemtu pirmajā lasījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti