Čiekurkalnā nelikumīgā uzglabāšanas stacijā izņem teju 40 tonnu dīzeļdegvielas

Pagājušajā nedēļā kratīšanas laikā Rīgā, Čiekurkalnā, uzieta profesionāli izveidota naftas produktu uzglabāšanas stacija, informēja Valsts policijā. Kopumā tika izņemts 39 tonnas un 680 litru nelegālās dīzeļdegvielas. 

Valsts policija bija saņēmusi informāciju par iespējamu dīzeļdegvielas nelikumīgu apriti garāžās Čiekurkalnā. Policisti, pārbaudījuši saņemto informāciju, sāka kriminālprocesu. Naktī uz sestdienu, 21. jūliju, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas kopā ar Speciālo uzdevumu bataljona policistiem veica sankcionētu kratīšanu.

Uzlaužot durvis, policisti iekļuva nelikumīgā dīzeļdegvielas uzglabāšanas stacijā, kas bija profesionāli aprīkota nelegālās preces tūlītējai realizācijai. Proti, kopumā trīs angāros atradās 52 naftas produktu uzglabāšanai paredzētas tvertnes, kas bija savstarpēji saistītas ar cauruļvadu sistēmu,

lai nelegālo produkciju varētu ātri un ērti uzpildīt klientu automašīnās.

Kopumā kratīšanas laikā likumsargi atsavināja 39 tonnas un 680 litru naftas produktu. To paraugi tika nodoti ekspertīzes veikšanai. Sākotnējā ekspertīze liecina, ka atsavinātā prece ir dīzeļdegviela.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu vai realizāciju, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Pēc tam, kad Valsts ieņēmumu dienests būs aprēķinājis tautsaimniecībai nodarīto kaitējumu, kriminālprocess, iespējams, tiks pārkvalificēts pēc panta par naftas produktu uzglabāšanu vai realizāciju lielos apmēros, par ko paredzēts bargāks sods. 

Pašlaik turpinās pirmstiesas izmeklēšana, tiek apzinātas ar noziedzīgo nodarījumu saistītās personas un vākti papildu pierādījumi. 

Atsavinātās akcīzes preces ir nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai, un pēc ekspertīzes rezultātu saņemšanas tiks lemts par to iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti