4. studija

Vecāki, noguruši pildīt mājasdarbus, gaida brīvdienas...

4. studija

Kā maksas auto stāvvietas pārvērtās par bezmaksas auto kapsētām?

Kāpēc asenizācija izmaksā daudzreiz dārgāk, nekā kanalizācija?

Čiekurkalnā asenizācija izmaksā 10 reižu dārgāk par kanalizāciju, bet pieslēgties centrālajai sistēmai nav iespējams

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Aptuveni 13 000 Rīgas iedzīvotāju nav iespējas pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai, un daudzi no viņiem ir nonākuši neapskaužamā situācija – par bedres izsmelšanu viņi maksā pat desmit reizes vairāk, nekā par kanalizācijas pakalpojumu maksā centralizētās sistēmas lietotāji. “Rīgas ūdens” tuvākajos gados neplāno izbūvēt viņiem infrastruktūru, un par saviem līdzekļiem cilvēki to nevar izdarīt, jo izmaksas ir desmitiem tūkstoši eiro, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Čiekurkalna 1. šķērslīnijā Rīgā nav ierīkota centralizētā kanalizācijas sistēma, un ikmēneša izmaksas par bedres iztīrīšanu ir ap 50 eiro. Vietējais iedzīvotājs Guntars Valtiņš norādīja, ka centralizētās sistēmas lietotāji  maksā 90 centus par vienu kubikmetru, viņam “Rīgas namu pārvaldniekam” jāmaksā 14 eiro par vienu kubikmetru. 

Lētākais asenizācijas pakalpojumu sniedzējs, ko Guntars atrada, par viena kubikmetra izvešanu prasa 8 eiro, un tā kā vidēji mēnesī tiek patērēti 6 kubikmetri, tad kanalizācijas izvešana izmaksā aptuveni 50 eiro mēnesī.

Guntars labprāt pieslēgtos centralizētajai kanalizācijas sistēmai, taču šeit to izdarīt nav iespējams.

“Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks atzina, ka pašlaik šajā konkrētajā adresē pieslēgšanās ir ļoti sarežģīta, un tas ir saistīts ar milzīgām izmaksām - runa ir par vairākiem desmitiem tūkstošu eiro.

“Tuvāko piecu gadu laikā mēs neesam plānojuši konkrēti šim bez centralizētās kanalizācijas esošo ēku pudurim, kas atrodas Čiekurkalna 1.šķērslīnijā, izveidot pieslēgumu,” atzina Mucenieks.

Patlaban iespēja pieslēgties centralizētajai kanalizācijai ir 98% Rīgas iedzīvotāju, bet  aptuveni 13 tūkstošiem cilvēku šādas iespējas nav. “Rīgas ūdens” princips - attīstīt kanalizācijas sistēmas izbūvi tajās vietās, kur tā skar vairāk iedzīvotāju.

Arī “Rīgas namu pārvaldnieks” šajā situācijā neko daudz nevar līdzēt.  Uzņēmuma pārstāvis Krists Leiškalns norādīja, ka vairākas mājas apkaimē varētu pieņemt lēmumu par pieslēgšanos centralizētajai sistēmai, kas varētu samazināt izmaksas.  Šobrīd interesi ir izrādījušas dažas mājas.

“Rīgas ūdens” pārstāvis Mucenieks pieļāva, ka visas ielas vēlme pieslēgties sistēmai varētu būt “sarunu objekts”, bet “ja mūsu plānos nav kāda līdzfinansējuma, ko paredz attīstības projekts, tad tas, protams, notiek par attīstītāja līdzekļiem”  - tas būtu jāfinansē pašiem iedzīvotājiem.

“Šajās mājās nedzīvo paši turīgākie, tur ir pensionāri un ģimenes ar bērniem, kas domāja, ka Čiekurkalns būs lētāks, bet tagad iznāk, ka mums būs jāmaksā vairāk nekā Mežaparka rezidencēs, kas tur dzīvo, kam ir centralizētā kanalizācija,” norādīja Valtiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti