Dienas ziņas

Ap pussimt zantenieku protestē pret sabojāto ceļu

Dienas ziņas

Kopj ainavu un dāvina eglītes

Ciblas novadā pieaug vientuļo pensionāru skaits

Ciblas novadā pieaug vientuļo pensionāru skaits

Iepriecinot Ciblas novada vientuļos pensionārus un pirmās grupas invalīdus, sociālais dienests katram sarūpē nelielu Ziemassvētku paciņu. Šogad šo personu skaits pieaudzis, kas liecina par negatīvu dinamiku. 

Jaunieši aizbrauc, jo nespēj pierobežas novadā atrast darbu. Daudziem novadniekiem izdzīvot palīdz saņemtie pabalsti. Ja Labklājības ministrija apstiprinās grozījumus saistošajos noteikumos, jau nākamgad Ciblas novadā varētu tikt piedāvāti trīs jauni pabalstu veidi.    

Šogad sagatavota jau 91 dāvaniņa. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaugums ir par 20 vienībām. Novads strauji noveco.

Ciblas novada Sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāja Olita Kilupe atzīst, ka novadā dzimst maz bērnu.

“Ja iepriekšējā gadā bija vīrs un sieva, viņiem kaut arī nav bērniņu, viņi nav vientuļie pēc fakta. Kāds aiziet prom, uzreiz vientuļais. Diemžēl arī pirmās grupas invalīdi mums ir nākuši klāt,” saka Kilupe.

Novadā ir tikai 3000 iedzīvotāju, un piektdaļa cilvēku darbspējīgā vecumā ir bez darba. Tas ir galvenais iemesls novada depopulācijai. Situāciju uzlabot var vien jaunu darba vietu izveidošana. Daudziem būtisks atspaids izdzīvošanai ir piešķirtie pabalsti. Šobrīd sagatavoti saistošo noteikumu grozījumi par jaunu trīs pabalstu izveidi.

“Ir pabalsts bērniem, daudzbērnu ģimenēm mācību gada sākumā, lai viņi varētu nopirkt skolai tieši apģērbu. Apbedīšanas pabalsts tiek paaugstināts,” stāsta Ciblas novada Sociālā dienesta sociālās palīdzības organizatore Antoņina Hindogina.

Grozījumi iesniegti izskatīšanai Labklājības ministrijā. Lēmums varētu tikt pieņemts janvāra beigās vai februāra sākumā. Kā teic sociālās darbinieces  - darbs nav viegls, bet katrs pateiktais paldies sniedz gandarījumu par paveikto. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt