Ceturto gadu pēc kārtas RTU kļuvusi par uzņēmēju ieteiktāko augstskolu

Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) ceturto gadu pēc kārtas ir kļuvusi par uzņēmēju ieteiktāko augstskolu Latvijā. Topu veidoja Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar portālu Prakse.lv. 

Portālā darba devēji varēja ieteikt topošajiem studentiem augstskolas un studiju programmas. Darba Devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone atzīst, viņai vislielāko prieku sagādā tas, ka pirmo reizi pirmajā desmitniekā ir iekļuvusi arī profesionālās izglītības iestāde.

“Ja darba devēji ir gatavi parakstīties anketā, ka mums ir vajadzīga profesija, ko sagatavo Rīgas Tehniskā koledža, tas nozīmē, ka šiem jauniešiem būs gan amats, gan pamats, un tālāk viņš jau varēs izdarīt izvēli, vai turpināt mācības Rīgas Tehniskajā universitātē vai citā augstskolā,”  sacīja Meņģelsone.

“Tieši tāpēc, lai dotu signālu jauniešiem un viņu ģimenēm, mēs arī ceturto gadu šo topu veidojam, un veidojam arī prestižumu, par ko man ir ārkārtīgi liels prieks, ka arī tieši profesionālās skolas ir šobrīd kļuvušas prestižas,” norādīja Meņģelsone.

Darba Devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: Par ieteiktāko augstskolu topu

  Darba devēju ieteiktāko skolu un studiju tops tiek veidots, lai nodrošinātu jauniešiem nepastarpinātu darba tirgus informāciju, palīdzot turpat 32 tūkstošiem pamatskolu, vidusskolu un arodskolu absolventu šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos labi apmaksātā darbā, informēja topa veidotāji.

  Šogad darba devēji akcentējuši ar būvniecību, tūrismu un pārtikas ražošanu saistītas profesijas, tomēr pirmo vietu nemainīgi ieņem programmētāja profesija.

  Topa rezultāti liecina, ka šogad darba devēju biežāk minēto profesiju lokā visbiežāk minētās ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares specialitātes, par topa līderi izvirzot programmētāja profesiju (168 ieteikums), kā arī dažādas uzņēmuma darbības atbalsta profesijas (mārketings, finanses, grāmatvedība). Pirmajā ieteiktāko profesiju divdesmitniekā iekļuvušas un lielu kāpumu piedzīvojušas tūrisma speciālista (+14), pārtikas un dzērienu tehnologa (+5) un būvinžiniera (+4) specialitāte. Topa veidotāji uzsver – tas, ka šīs profesijas un izglītības iestādes, kur tās apgūt, ir bieži ieteiktas, liecina, ka tieši šajās jomās ir sarežģīti atrast tiešām zinošus un kvalificētus speciālistus.

  Apkopojot informāciju par darba devēju ieteiktākajām izglītības iestādēm, topa līdera godu saglabā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurai seko Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), kas šogad piedzīvojusi kāpumu par vienu vietu un iekļuvusi TOP 3 un Biznesa augstskola „Turība” (BAT), bet TOP 5 noslēdz Banku augstskola (BA).

  Topā visnovērtētākā studiju programma nemainīgi ir RTU datorzinātņu programma. Pirmajā desmitniekā ir trīs LU apgūstamās studiju programmas – datorzinātņu, komunikācijas un vadības zinātņu programmas, - kā arī divas BAT studiju programmas – tūrisma un viesmīlības vadība, kā arī uzņēmējdarbības vadība. Desmitniekā ierindojas arī divas BA studiju programmas - uzņēmējdarbības vadība un finanses, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas bakalaura programma ekonomikā un uzņēmējdarbības vadībā un RTU būvniecības studiju programma. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti