Ceturtdien visā Latvijā piemin 1941.gada deportāciju upurus

Šodien visā Latvijā notiek atceres pasākumi, pieminot 1941.gada 14. jūnija PSRS komunistiskā režīma represijas pret Latvijas iedzīvotājiem. Visas dienas garumā norisināsies piemiņas brīži pie pieminekļiem, kā arī dažādi koncerti un atceres stāsti.

Rīgā notiks vairāki pasākumi, piemēram, piemiņas brīži pie Brīvības pieminekļa, Torņakalna un Šķirotavas stacijām, kā arī tradicionālais gājiens no Okupācijas muzeja ēkas Rātslaukumā.

Astrīds Freimanis: Par deportāciju upuru piemiņas dienu
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

Latvijas Politiski represēto apvienības valdes priekšsēdētāja vietnieks Astrīds Freimanis pastāstīja, ka šajā dienā represētie pirmkārt piemin tos, kas gājuši bojā Sibīrijā. Bet tā arī ir satikšanās diena.  

 

“Un otrkārt, mēs uzskatām, ka mums ir plašāk  jāiesaista jaunatne, ko mēs mēģinām darīt, jo tie, kas nezina savu vēsturi, nevar cerēt uz laimīgu nākotni,” pauda Freimanis.

Rīgā 14. jūnijā plkst. 10.00 pie Šķirotavas stacijas notiks piemiņas pasākums, vēlāk, plkst. 15.00, šāds pasākums būs arī pie Torņakalna stacijas. Jau tradicionāli notiks gājiens no Okupācijas muzeja un piemiņas brīdis pie Brīvības pieminekļa, kur plkst. 13.00 būs svinīgā Goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts "Aizvestajiem" ar Valsts akadēmiskā kora "Latvija" un solistu piedalīšanos notiks Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

Rīgas Latviešu biedrības namā klausītāji gaidīti koncertā "Dievs, Tava zeme deg!". Tajā muzicēs ērģelnieks Roberts Hansons, pianists Ventis Zilberts, solisti Mihails Čuļpajevs, Andris Gailis un kamerkoris "Fortius".

Orķestris "Rīga" komunistiskā genocīda upuru piemiņai sniegs koncertu "Zeme un zvaigznes", kas notiks Rīgas Sv. Jāņa baznīcā.

Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā šajā dienā skanēs koncerts "Andrē Kamprā Messe de Requiem". Tajā piedalīsies Rīgas Senās mūzikas centra baroka orķestris "Collegium Musicum Riga", baroka koris "Collegium Choro Musici Riga".  Informācija par pasākumiem un to norises laiku atrodama tīmekļa vietnē  Kultura.riga.lv

Tradicionālajā piemiņas gājienā sastapto represēto pārdomas par šodienu
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

1941. gada 14. jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni 10 kilometru attālumā no Litenes, apcietināja un uz Sibīriju deportēja vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas.

Piemiņas pasākums Gulbenes dzelzceļa stacijā sāksies plkst. 14.45, bet plkst. 16.30 turpināsies Latvijas karavīru piemiņas vietā Litenes kapos, kur 2001. gada 14. jūnijā atklāja Ivara Feldberga un Sandra Gribanovska veidoto piemiņas ansambli “Sāpju siena", kas veltīts nogalinātajiem un nomocītajiem Latvijas armijas virsniekiem.

Savukārt plkst. 17.30 Latvijas armijas Litenes nometnes vietā tiks iedegts "Atmiņu ugunskurs".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

 

Pieci.lv veidotā infografika - faktu un datu apkopojums par 1941.gada 14.jūnija deportācijām. 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti