Četriem Latvijas valstspiederīgajiem Skotijā piespriež cietumsodu par cilvēktirdzniecību

Četri Latvijas valstspiederīgie Edinburgā atzīti par vainīgiem cilvēktirdzniecībā Lielbritānijā, un viņiem piespriests četru gadu un 11 mēnešu cietumsods, ziņo portāls Rus.lsm.lv, atsaucoties uz Skotijas policiju.

4. decembrī tiesa pasludinājusi spriedumu četriem Latvijas valstspiederīgajiem: Hardijam Langsteinam (37 gadus vecs), Marim Kursim (30), Arvidam Civkoram (30) un Aivaram Dzagarjanam (38) (vārdi norādīti atbilstoši atveidojumam angļu valodā).

“Mēs esam apmierināti ar apsūdzību un cietumsodu šīs noziedzīgās grupas dalībniekiem, kuri ekspluatēja upurus ar mērķi gūt finansiālu labumu,” paziņoja izmeklēšanas vadītājs Stefans Hili.

No kreisās uz labo pusi (vārdi atveidoti angļu rakstībā): Aivars Dzagarjans (38 g.), Arvids Civkors (30), Maris Kursis (30), Hardijs Langsteins (37).

Savukārt tiesnesis Tomas Velša pauda, ka apsūdzība bijusi ļoti sarežģīta un skrupulozi izstrādāta. Viņš arī norādīja, ka šajā lietā nebija iespējama alternatīva ieslodzījumam.

Zināms, ka noziedzīgās grupas upuriem, kuri tika vervēti, solīja darbu vietējās noliktavas, kur jau strādāja viens no grupas dalībniekiem. Taču atbraucēju nopelnīto atņēma, kā ieganstu minot viņu uzkrātos “parādus”. Cilvēkus piespieda atvērt banku kontus, bet atņēma maksājumu kartes un kodus pieejai interneta bankām. Šos kontus noziedzīgā grupa arī izmantoja naudas atmazgāšanai un krāpšanai.

Saskaņā ar apsūdzību noziedzīgā grupa Latvijā atrada sociāli ievainojamus iedzīvotājus, kuri meklēja darbu ārzemēs. Noziedznieki aktīvi darbojusies no 2012. gada jūnija līdz 2016. gada decembrim.

Iepriekš apsūdzētie savu vainu tiesā neatzina, taču zvērinātie atzina viņus par vainīgiem par grupējuma pastrādātajiem noziegumiem, kas saistīti ar nelegāla kapitāla atmazgāšanu un krāpniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti