Četri novadi aicina apceļot «Vidzemes šosejas pieturas»

Apceļo Vidzemi, fotografē un iegūsti balvas – tā šajā tūrisma sezonā aicina četri novadi, kuri kopīgi izveidojuši  tūrisma maršrutu "Vidzemes šosejas pieturas". Katrs novads izraudzījies savus apskates objektus, un tādi ir arī pašam attālākajam akcijas dalībniekam – Alūksnes novadam.

Podnieka Uģis Puzuļa darbnīcā Vidzemes apceļotāji var sekot līdzi, kā tur top vāzes, bļodas un citi priekšmeti. Puzulis stāsta, ka viņa darbnīcā tūrisma akcijas dalībniekiem būs ne tikai iespēja apskatīt viņa darbus, bet arī pašiem ko pamēģināt.

"Es rādu, ko es daru, kā es daru un, protams, man būs tiem, kas piedalās akcijā, izdomāts uzdevums, bet to es jums nerādīšu, bet būs tāds darbs, ko var visi izdarīt. Tā ir vienreizēja akcija, pirmo gadu tāda notiek. Es ceru, ka būs, ka atbrauks līdz Alūksnei, līdz tālākajam punktam. Alūksnē pēdējos gadus daudz kas ir nācis klāt tieši tūrismam, lai būtu ko skatīties.

Nu protams, ir arī tas pats Ates muzejs, dabas muzejs, kuru es vienmēr iesaku apskatīt, ja ir Alūksnē. Tagad ir gājēju tilts, tornis, nu visu dienu ir ko darīt Alūksnē.

Faktiski Latvijā ir daudz ko redzēt. Man ir tāda doma, ka arī pašam būtu jāizbraukā tie akcijas punkti," atzina podnieks.

Šajā tūrisma akcijā iesaistījies arī Alūksnes Dabas muzejs "Vides labirints". Tā izveidotājs Aldis Verners stāsta, ka citur Vidzemē neko līdzīgu neieraudzīsi.

"Mūsu muzejā tiek parādītas divas lielas kolekciju grupas. Tā ir zooloģiskā kolekcija un mineroloģija, arī daļa mūsu kolekcijas eksponāti ir tieši iegūti Vidzemes teritorijā. Mēs arī piedāvājam retu minerālu kolekciju, kas ir tā sauktie fluorescentie minerāli. Citviet būs diezgan tālāk jābrauc, lai kaut ko līdzīgu redzētu," teica Verners.

Akcijā iesaistījušies Alūksnes, Apes, Raunas un Smiltenes novadi. "Katrs novads piedāvā piecus objektus, tie ir dažādi. Ir izstrādāti kritēriji, pēc kādiem ir izvēlēti. Objekti ir abās pusēs šosejai.

Ir arī tādi, kas iepriekš nav īpaši popularizēti, ir tādi, kas ir nesen izveidoti. Centāmies, lai ir dažādība, centāmies aptvert teritoriju," par akciju stāsta Alūksnes novada tūrisma darba organizatore Iveta Veļķere. 

Lai vairāk ieinteresētu jauniešus apceļot Latviju, akcijā ir arī noteikums, ka apskates objekti ir arī jānofotografē. Tam ir vajadzīgs viedtālrunis un savs konts sociālajā tīklā "Instagram", stāsta Alūksnes novada tūrisma speciālists Aigars Ribušs.

"Pie šiem objektiem ir jāuzņem bilde. Tad šī bilde ir jāievieto savā "Instagram" profilā, pievienojot klāt tēmturi "Vidzemes pieturas" un atrašanās vietu. Pie katra objekta ir aprakstā atrodami nosacījumi, kam ir jābūt šajā bildē.

Mēs cenšamies sekot līdzi šīm tendencēm jaunākajām tehnoloģijām, lai arī jaunajiem būtu prieks un interese ceļot un apskatīt mūsu pusi," teica Ribušs.

Veidojot šo akciju, tās organizatori uzsver, ka arī tūrisma jomā ir jādomā, kā apvienot spēkus, jo diezin vai ceļotājs, dodoties ekskursijā pa Latviju, gribēs pabūt tikai dažās vietās.

"Es domāju, ka noteikti viens nav karotājs. Par to liecina gan Latvijas prakse, gan ārvalstu prakse, kad veido šos maršrutus caur vairākiem novadiem, pat caur vairākām valstīm.

Un Vidzemes šoseja ir tas vienojošais elements, kas mūs vieno, visus šos novadus, tā iet pa vidu un mēs cenšamies to atdzīvināt un parādīt, ka mēs šeit esam.

Varbūt arī kādreiz to sakārtos infrastruktūras ziņā labāku. Varam piesaistīt ar to un aicināt cilvēkus, ka arī šeit, šajā Vidzemes pusē, stūrī ir ko redzēt," saka Veļķere.

Fotogrāfijas pēc akcijas izvērtēs profesionāli fotogrāfi, un labākie darbi saņems arī balvas. Tāpat pie balvām būs iespēja tikt interesantāko darbu autoriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt