Labrīt

Kā radās ideja par Latgales atbrīvošanas pieminekļa jeb Latgales Māras būvniecību

Labrīt

2000 eiro naudas sodu varēs piemērot par karavīra formas tērpa valkāšanu

Četras Zemgales pašvaldības grib apvienot spēkus un izveidot vienu pašvaldības policiju

Četras pašvaldības Zemgalē vērtē iespēju veidot vienu pašvaldības policiju

Zemgalē četras pašvaldības – Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles – pašlaik vērtē iespēju izveidot vienu pašvaldības policiju, to Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" stāstīja reģionālā laikraksta "Bauskas Dzīve" redaktore Anita Rozentāle.

Pēc viņas teiktā, process ceļā uz vienu pašvaldības policiju ir tikai sācies. Visu četru pašvaldību vadītāji tiekas sanāksmēs, kur diskutē par iespējamām problēmām un meklē atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.

Vienā no četrām bijušā Bauskas rajona pašvaldībām – Rundāles novadā – pašvaldības policija darbojas jau ilgāku laiku. Tiesa, tur ir tikai viens darbinieks, kurš atzinis, ka pārinieks viņam noderētu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Andris Zellis tikšanās laikā uzteicis vēlmi veidot šādu pašvaldību policiju, norādot, ka drošības nekad nav par daudz.

Viņš aicinājis vietvaras vērtēt, cik daudz resursu pašvaldības ir gatavas atvēlēt kārtības nodrošināšanai, kā arī to, vai veidot kopēju pašvaldības policiju vai turpināt uzticēt šos pienākumus kārtības nodrošināšanas nodaļai.

Sabiedriskās kārtības nodrošināšanas nodaļas ir Bauskas, Iecavas, un Vecumnieku novados, izņemot Rundāles novadu.

Zemgales reģionā 18 pašvaldībās ir izveidota sava policija, un tas liek domāt par šādas institūcijas lietderību. Bauska ir viens no retajiem lielajiem novadiem, kur nav pašvaldības policijas, bet strādā piecu cilvēku tā sauktā kārtībnieku nodaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti