Ārpus Rīgas

Šogad dabas parku dienas temats - "Mainās klimats, mainās dabas un nacionālie parki"

Ārpus Rīgas

Kuldīgā piepilda sen lolotu sapni – visi mūzikas skolas audzēkņi mācās vienā ēkā

"Neatkarīgās Tukuma ziņas" redaktore Ivonna Plaude par varas līdzsvaru pašvaldībās

Četras pašvaldības pirms vēlēšanām steigā maina atkritumu apsaimniekotāju

Četru novadu – Tukuma, Kandavas, Jaunpils un Engures – pašvaldības neilgi pirms pašvaldību vēlēšanām steidzamā kārtā vienojušās un nolēmušas, ka jau no 2018.gada atkritumus vāks pašas. To Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Neatkarīgās Tukuma Ziņas" galvenā redaktore Ivonna Plaude.

Pēc viņas teiktā, neraugoties uz to, ka nepilnu gadu - līdz 2018.gada 1.martam - ir spēkā līgums ar "Eco Baltia vide", pašvaldības, ignorējot tirgus ekonomikas principus un arī pārkāpjot konkurences likuma normas, jau ar 1.jūniju uzticējušas pašvaldības komercsabiedrībai "Piejūra" sākt gatavoties atkritumu savākšanai.

Plaude norādīja, ka pašvaldību uzņēmumam nav ne savas atkritumu savākšanas tehnikas, ne konteineru, kas, aptuveni rēķinot, kopumā varētu izmaksāt aptuveni divus miljonus eiro.

Lēmums par atkritumu apsaimniekotāja maiņu vismaz Tukuma novada domes sēdē pieņemts bez diskusijām un bez publiski izklāstīta ekonomiskā aprēķina.

Turklāt pašreizējā sasaukuma pēdējā Tukuma novada domes sēdē deputāti apstiprinājuši arī budžeta grozījumus, paredzot piemaksas par personīgo darba ieguldījumu un darba kvalitāti iestāžu vadītājiem. Piemaksas apmērs esot ap 200-400 eiro. Kopumā piemaksām atvēlēti teju 10 000 eiro.

Toties Kandavas novadā ar domes izpilddirektora rīkojumu maijā visai domes administrācijai izmaksātas naudas balvas - 50% apmērā no algas. Kandavā vēl 30. maijā sasaukta domes ārkārtas sēdē, lai lemtu par kārtējo aizņēmumu Valsts kasē. Papildu finansējums esot nepieciešams skolu remontiem un kavēties ar tā pieprasīšanu nevarot.

Taču pēdējā Kandavas novada domes sēdē apstiprinātā summa ir ievērojami lielāka nekā tā, kas iepriekš šiem darbiem bija paredzēta, norādīja Plaude, norādot, ka piemēram, tualešu remontam divās skolās iepriekš bija paredzēts tērēt 50 000 eiro, bet tagad - 79 000 eiro. Turklāt ir parādījusies jauna iniciatīva - konferenču zāles izveide bibliotēkā.

No Kandavas novada domes sēdē dzirdētā secināms, ka, lai sabalansētu pašvaldības budžetu, gada sākumā daudziem paredzētajiem darbiem nepieciešamās summas tika samazinātas. Piemēram, iepriekš deputāti trīs reizes mainījuši summas, kas vajadzīgas poliklīnikas remontam, klāstīja reģionālā laikraksta redaktore.

Līdz ar to iespējamie jaunie vietvaru deputātu amata kandidāti nemaz nevar būt droši, ka gada sākumā pieņemtais pašvaldības budžets atbilst realitātei.

Proti, plānotajiem darbiem nauda var nebūt paredzēta, teica Plaude.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti