Četrām saimniecībām prasa atmaksāt nepamatoti saņemtās plūdu kompensācijas

Četras zemnieku saimniecības Latgalē nepamatoti saņēmušas plūdu kompensācijas un valstij kopumā atgriezīs teju 40 tūkstošus eiro.

LAD direktora vietnieks Indulis ĀboliņšSintija Ambote
  “Konstatējām, ka ir četras saimniecības ar kopumā 169 hektāriem, kuri pēc kompensācijas saņemšanas bija novākti. Šīm saimniecībām pašlaik tiek atprasīti saņemtie finanšu līdzekļi, kas ir aptuveni 37,3 tūkstošu eiro. Šīm saimniecībām summa 60 dienu laikā jāatmaksā. Un, ja viņas to neveic, tiek piemērota arī kavējuma nauda,” norāda Lauku atbalsta dienesta direktora vietnieks Indulis Āboliņš.

  Viņš arī atzīst, ka aizvien dažkārt saimniecībās kaut kas tiek nepareizi darīts un piešķirtos līdzekļus nākas atprasīt. Tomēr pēdējos gados šādu gadījumu kļūst mazāk.

  Lauku atbalsta dienests saistībā ar izmaksātajām plūdu kompensācijām atkārtoti pārbaudīja aptuveni piecdesmit gan pašu izvēlētas, gan iedzīvotāju sūdzībās norādītās saimniecības.

  Lauksaimnieki palīdzībai drīkstēja pieteikt tikai tās platības, kuras gājušas bojā, taču par atsevišķām graudu platībām gan saņemta nauda, gan tajās novākta raža, par ko būtu jāinformē dienests.

  KONTEKSTS:

  2017.gada augustā Latgali skāra pamatīgas lietavas, kas postīja gan ceļus, gan laukus.

  Vēlāk valdība apstiprinājusi, ka no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atvēl gandrīz 15 miljonus eiro kompensācijām lauksaimniekiem. Bija paredzēts, ka tās saņems gandrīz 3000 saimniecību īpašnieki un valsts atlīdzinās tikai zemnieku ieguldījumus.

  Tiesa, kā vēstīja LTV raidījums "De facto", atbalsts ne vienam vien zemniekam aizgājis gar degunu neskaidro kompensāciju piešķiršanas kritēriju dēļ. Plūdu kompensāciju sadali solīja pārbaudīt  Valsts kontrole.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti