Cēsu Mūzikas skolas audzēkņi atgriežas atjaunotajā vēsturiskajā ēkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pirms trim gadiem Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas vēsturiskā ēka tika atzīta par daļēji bīstamu, un Būvniecības valsts kontroles birojs pēc sabiedrisko ēku pārbaudes to interaktīvajā kartē atzīmēja sarkanā krāsā. Bojājumus novērsa gada laikā, bet skolas ēkā bija nepieciešami vēl citi uzlabojumi. Tagad ēka renovēta pilnībā un mācības tajā var turpināties.    

Skolas ēka Cēsu vecpilsētā ir pirmā asociācija ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu tiem, kuri šo skolu absolvēja līdz 2014.gadam, kad vidusskola darbu uzsāka Vidzemes koncertzālē.

Šajā mācību gadā arī mazie mūzikas skolas audzēkņi mācījās koncertzālē, jo skolas ēkā notika remontdarbi. Vēl īsi pirms ēkas svinīgās atklāšanas komisija to pārbauda un pieņem ekspluatācijā.

“Kad šeit mācības nenotika, tad mūzikas vidusskolā viss bija pārbāzts tā, ka klasīšu nebija, bet tagad viss būs mierīgi,” atzina A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknis Artūrs Pūpols.

Pārbūves darbi sākti vasaras vidū, un, kad notika svinīgā lentes griešana un skolas atklāšana, audzēkņi un arī daļa pedagogu atjaunotās telpas redzēja pirmoreiz. Klases ir pilnībā jaunas, daļa no telpām vēl pirms remontdarbiem nemaz nebija pieejamas.

 “Pēdējos gadus, kamēr puse bija ciet, principā tikai bērnu skola nāca uz šejieni strādāt, jo bija maz telpu, kur strādāt. Šobrīd es domāju, ne tikai domāju, bet arī zinu, ka nāks arī vidusskolēni šeit,” stāstīja A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis.

Koncertzālē skolai vēl joprojām ir par šauru, “bērni sēž, gaida rindā uz klasēm, lai varētu mācīties, praktizēties”, atzina Račevskis.

Kā teic skolas darbinieki, lielākais ieguvums no renovācijas būs arī skaņas izolācija telpās, un telpās droši var notikt mācību stundas, jo tur nedzird neko, kas apkārt notiek.

Līdz ar skaņas izolāciju ir uzlabota ventilācijas sistēma un sakārtota apkure, tās telpas, kurās vienlaikus jāstrādā visai klasei, kļuvušas plašākas.

“Tad, kad man bija 10 gadi, tad es mācījos bērnu mūzikas skolā ģitāru. Un tieši šeit bija mana solfedžo klase, man bija skolotāja Krenkle, un es nekad nedomāju, ka es pati dzīvē arī kļūšu par solfedžo skolotāju. Telpas bija mazas, un bērnu skaits vienmēr mūzikas skolā ir bijis ļoti liels, protams, prasījās pēc šīm plašām telpām, katram skolotājam pēc sava kabineta,” stāstīja solfedžo un ģitāras skolotāja Elita Zviedrāne.

Ēkas atjaunošanas darbi “Valsts nekustamajiem īpašumiem” izmaksāja 385 000 eiro, un skolas ēka iekļauta programmā “100 adreses Latvijas simtgadei”. Šajā programmā ir dažādas adreses - gan jaunbūves, gan arhitektūras pieminekļi, kas tiek atjaunoti, gan arī grausti, kas tiek nojaukti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti