Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

No «Haskiju parka» PVD izved 26 suņus

Dienas ziņas

Bauska piešķir stipendijas rezidentiem

Cēsu apkārtnē pārskata skolu tīklu

Cēsu apkārtnē pārskata skolu tīklu

Pēc pētījuma par izglītības iestāžu tīkla izveidi Vidzemē kļūst skaidrs, ka vairākas vidusskolas var nākties reorganizēt. Cēsu novada pašvaldībās atzīst, ka jebkuram lēmumam ir jābūt pārdomātam, izvērtējot katras skolas specifiku.  

Pētījums "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā"  rosinājis novadus pašiem pastiprināti izvērtēt savas skolas.      

Vairākās Vidzemes skolās skolēnu skaits ir neliels. Raunas novada nākotne tiek plānota divos iespējamos variantos – ar vidusskolu un bez tās. Vidusskolas pastāvēšana lielā mērā atkarīga no tā, kādu lēmumu pieņems 9.klases skolēni, bet jau šobrīd vidusskolas klasēs Raunas skolā mācās 10 bērni, kopumā skolā ir 151 skolēns.

“Mēs domājam par vidusskolu tikai tajā gadījumā, ja ir pietiekošs bērnu skaits. Pētījums ļoti labi arī parāda šo tendenci, ka cilvēki uz laukiem pārceļas, tā tendence ir un tā ir neapšaubāma, un tas, ka kādā vietā skola beigs eksistēt, tas nenozīmē, ka tā vieta beigs eksistēt,” sacīja Raunas vidusskolas direktors Edgars Plētiens.

Direktors atzina, ka jaunais pētījums vienuviet parāda daudzus būtiskus rādītājus, kas pamatoti arī ar datiem. Viena no lietām, kas gan nav līdz galam izskaidrota saistībā ar Raunas vidusskolas iespējamo reorganizāciju, ir ceļi. Skolēni no Raunas būtībā var doties uz Smilteni, Valmieru un Cēsīm, bet ceļu stāvokļa dēļ lielākā skolēnu plūsma ir Cēsu virzienā. Pusstunda ceļā un pieejamas jau vairākas salīdzinoši labi piepildītas skolas. Un Cēsīs no citiem novadiem mācās ap 800 bērnu.

“Šobrīd mums ir dienesta viesnīca ar 176 vietām, no tām šobrīd 26 vietas nav piepildītas, bet tas ir arī labs rādītājs tam, ka, ja jauni bērni vēlas ienākt mūsu izglītības sistēmā, mēs viņiem varam piedāvāt vietu dienesta viesnīcā,” atzina Cēsu novada izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina.

Kokina pauda, ka viss liecina par to, ka jaunieši arvien vairāk mācīsies lielākās pilsētās un mazāk laukos.

Protams, reģionos tiek meklētas arī iespējas mācību iestādes saglabāt. Tā, piemēram, Priekuļu novadā, kas Cēsīm ir vēl tuvāk nekā Rauna, ir viena vidusskola un divas pamatskolas, kurās šobrīd norit aktīvs skolu izvērtēšanas process.

Priekuļu novada domes priekšsēdētaja Elīna Stapulone pastāstīja, ka plānots nākamais solis - izvērtēt Priekuļu vidusskolu.

“Mēs esam domājuši par šīm nišu skolām. Priekuļiem ir pieļauta tāda doma par, iespējams, sporta aktivitātēm, ko attīstīt,”  sacīja Stapulone.

Jau šobrīd ne mazums Priekuļu novadā dzīvojošo jauniešu mācās netālajās Cēsīs un šāda situācija veidojas dabiski, bet tajā pašā laikā vidusskolēnu skaits Priekuļos ir stabils, klasē ir 15 bērni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt