Cēsīs uzvar «Vienotība»; reālākais mēra kandidāts – Jānis Rozenbergs

Partijas „Vienotība” saraksts Cēsu novada pašvaldības vēlēšanās ieguvis 39,89% vēlētāju balsu un septiņas  vietas domē. Šobrīd reālākais domes priekšsēdētāja kandidāts ir „Vienotības” saraksta līderis, līdzšinējais domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs.

Otro vietu ar 29,75% balsu pašvaldību vēlēšanās un piecas vietas domē Cēsu novadā ieguva Latvijas Zaļā partija, bet pa vienai vietai domē ieguvušas trīs partijas – "Centriskā partija Latvijas zemnieku savienība", Nacionālā apvienība ""Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un Vidzemes partija.

Ja lielākoties Vidzemē pēc vēlēšanām situācija liecina, ka savos krēslos atkal sēdīsies bijušie pašvaldību vadītāji, tad Valkas un Cēsu novadā būs jāizraugās jauni domes priekšsēdētāji, jo līdzšinējie vairs nekandidēja.

Jau vakar pie vēlēšanu iecirkņiem, aptaujājot cēsniekus, varēja prognozēt, kāds tad būs vēlēšanu iznākums. Sīvākā cīņa izvērsās starp diviem sarakstiem – „Vienotību” un Latvijas Zaļo partiju. Lai arī vēlētāji neslēpa, ka viņu pilsētā ir daudz lietu, kas jāuzlabo, tomēr pamatā izskanēja atziņa, ka no jaunajiem deputātiem gaida iesākto darbu turpinājumu.

„Vienotības” saraksts arī ieguva visvairāk balsu (39,89%) un 7 vietas domē, bet, kā atzīst Cēsu novada laikraksta „Druva” žurnālists Jānis Gabrāns, no svara jau gan vairāk bija personālijas un arī paveiktā vērtējums.

Jānis Rozenbergs ir gados jauns cilvēks un līdz ar to Cēsis būs viena no nedaudzajām pašvaldībām, kur ienāks arī ar jaunību saistīts redzējums. Rozenbergs gan atzīst, ka pamatā turpinās iesāktos, bet vairākos virzienos ir arī savs redzējums, taču revolūciju Rozenbergs nesola.

„Nekādu revolūciju, kad kuģis tiek pagriezts pretējā virzienā, no manas puses,” apgalvo Jānis Rozenbergs. „Esmu jau pirmsvēlēšanu laikā teicis, ka mēs gribam turpināt tās labās lietas, kas ir iesāktas, un no sevis likt klāt kaut ko jaunu.”

Rozenbergs norāda, ka liels uzsvars turpmākā darbā jāliek uz komunikāciju ar iedzīvotājiem, pilsētas sabiedriskajām attiecībām un mārketingu. Iepriekš esot saņemti pārmetumi, ka pilsētā notiek labas lietas, bet sabiedrība par to neuzzina, „līdz ar to veidojas drūms fons, ka nekas nenotiek un viss ir slikti,” secina Rozenbergs.

Protams, lai Jānis Rozenbergs kļūtu par Cēsu novada pašvaldības vadītāju, „Vienotības” deputātiem būs jāmeklē kopīga valoda arī ar citu sarakstu deputātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt