Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Atrastas telpas lieliem vakcinācijas centriem

Dienas ziņas

Sāk resorisko pārbaudi par brīvdabas treniņu

Vidzemē gatavojas lielo vakcinācijas centru darbam

Cēsīs un Valmierā lielāka skaidrība par Covid-19 vakcinācijas centriem

Beidzot lielāka skaidrība – tā par situāciju reģionos un plānotajiem Covid-19  vakcinācijas centriem saka Valmieras un Cēsu pašvaldības. Pavisam nesen saņemta precīzāka informācija no Vakcinācijas projekta biroja, un pašvaldības nākamajās 10 dienas plāno sagatavot masveida vakcinēšanas centrus.

 Jau pēc 10 dienām Latvijas reģionos deviņiem lielajiem vakcinācijas centriem jābūt gataviem. Cēsīs un Valmierā norāda – šobrīd beidzot ir lielāka skaidrība.

“Pie ieejas sagaida arī Zemessardzes pārstāvis. Persona dodas iekšā, personai tiek izmērīta temperatūra. Tālāk persona dodas uz reģistrāciju, tur pārbauda, vai viņa ir aicināta,” par topošā centra darbību stāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības civilās aizsardzības komisijas loceklis  Ričards Gailums (“Valmierai un Vidzemei”).

Ja personas veselības stāvoklis nebūs atbilstošs vai arī persona ieradusies nelaikā, kultūras centra telpas nāksies atstāt, tam arī paredzēta atsevišķa izeja.

“Tātad esam lielajā zālē. Lielā zāle tiks sadalīta četros koridoros, kur katrā arī tiks veikta vakcinācija,” stāstīja Ričards Gailums.

Centrā Valmierā to nodrošinās SIA “Vidzemes slimnīcas” ārsta palīgi un medmāsas, dienā vakcinējot ap 500 cilvēku.

Šajā pašā zālē būs arī jāuzkavējas 15 minūšu novērošanai.

Līdz tam vēl pašvaldībām jānodrošina komunikācijas. Ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem vēl arī jāsagādā krēsli, galdi, starpsienas, aizsargstikli un atkritumu urnas.

“Šī vieta ir papildus arī iekļauta reidu maršrutā. Ja arī kaut kādas mazākās nekārtības, bet es domāju, ka tādu nebūs, arī pašvaldības policija ir gatava pieslēgties,” norādīja Ričards Gailums. 

Pašvaldībā vēl tikai aprēķina centra uzturēšanas izdevumus, tamdēļ summu pagaidām neminēja. 

Cēsīs, kur šāds vakcinācijas centrs būs slēgta lielveikala telpās, atzina – finanses nebūs šķērslis.

“Paša centra īre, mums ir vienošanās ar “Rimi”, par ļoti simbolisku samaksu –  400 eiro mēnesī, kas 450 kvadrātmetru telpām ir adekvāti. Šāda izvēle tāpēc, ka šīm telpām jābūt vakcinācijas centram pieejamām telpām trīs mēnešus. Lai neradītu kaut kādas grūtības potenciālas sporta vai izglītības iestādēm,” sacīja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītājs Kārlis Pots.

Cēsu pašvaldības pārstāvis stāstīja, ka tur ir arī stāvlaukums, sabiedriskā transporta pieturas un rezerves izejas, kas par obligātu noteiktas arī Vakcinācijas projekta biroja vadlīnijās.

“Neziņa, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, ir mazinājusies. Tātad Cēsu plānošanas reģionā šo vakcinācijas pakalpojumu sniegs “Veselības centra 4” meitas uzņēmums “Vizuālā diagnostika”.”

SIA “Veselības centrs 4” pārstāve Katrīna Priede stāstīja, ka uzņēmums izturēja atlasi par trim brigādēm. Ar vienu brigādi tiek saprasta vismaz 3 cilvēku komanda, kas ir pirms vakcinācijas apskates veicējs, vakcinācijas veicējs un datu ievades operators.

Pakalpojuma sniedzēja “Vizuālā diagnostika” pārstāve atzina – dokumenti ir gana detalizēti, tāpēc to, kas ir uz papīra, iespējams realizēt atlikušajās 10 dienās.

“Tā īstā pieredze un īstās procesa pareizības nāks, kad sāksim strādāt, bet lielos vilcienos viss ir skaidrs un īpaša satraukuma nav,” sacīja Katrīna Priede.

Viņa arī piebilda, ka Eiropas pieredze rāda, ka šādos centros vidēji vienai personai no reģistrēšanās līdz potēšanas posmam nepieciešamas aptuveni 5 minūtes. Pēc tam jau injicēšana un novērošana.  

 KONTEKSTS:

Latvijas iedzīvotāji aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai pa tālruni 8989, vietnē "manavakacina.lv" vai pie sava ģimenes ārsta, jo tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu.

Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Pašlaik sākta trīs grupu  – mediķu, sociālo aprūpes centru klientu un darbinieku, kā arī senioru, kas vecāki par 70 gadiem, vakcinēšana. Šonedēļ sāks vakcinēt arī  cilvēkus ar hroniskajām saslimšanām un lieko svaru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt