Dienas ziņas

Gatavojas Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgadei

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cēsīs slēdz dzemdību nodaļu

Cēsīs speciālistu trūkums liek slēgt dzemdību nodaļu

Speciālistu trūkuma dēļ Cēsu klīnika ir spiesta uz laiku apturēt dzemdību nodaļas darbu. Šāda situācija ir izveidojusies, jo ginekologi labprātāk izvēlas strādāt privātpraksēs, nevis stacionārā.

Klīnikā tomēr cer, ka nodaļas darbu kādreiz izdosies atjaunot. Pašvaldība jau noslēgusi līgumu ar diviem ārstiem-rezidentiem, kas pēc studiju beigšanas varētu strādāt Cēsīs.   

No Cēsu klīnikas dzemdību nodaļas pirmdien, 30.oktobrī, mājās devās pēdējie divi šajā gadā dzimušie mazuļi. Grūtnieces, kas aizvien turpina apmeklēt Māmiņu skolu atzīst - ziņa, ka nodaļa personāla trūkuma dēļ slēgta, nākusi negaidīti.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Inguna Liepa skaidro, ka jau pirms aptuveni diviem gadiem bija skaidrs - problēma dzemdniecības nozarē ir samilzusi. Daudzi ārsti labprātāk strādā privāti, nevis stacionārā, kur jāuzņemas atbildība par mātes un bērna veselību.

Nopietna krīze iestājās pērn rudenī, kad sapratām, ka ar esošo ārstu skaitu nevaram nodrošināt normālu diennakts pakalpojumu, atzina klīnikas vadītāja.

Cēsu novada pašvaldībā cer, ka dzemdību nodaļas darbību izdosies atjaunot. Lai tas notiktu, noslēgti līgumi ar diviem ārstiem rezidentiem, kuri saņem novada stipendiju un pēc studiju beigšanas viņiem Cēsīs tiks piedāvāts arī dienesta dzīvoklis.

Cēsu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Laine Madelāne uzsvēra, ka pašvaldība strādās pie tā, lai nodaļas darbu atjaunotu pēc iespējas ātrāk.

Cēsu klīnika jau vienojusies, ka dzemdību gadījumā sievietes no Cēsīm un Cēsu apkārtnes uzņems Vidzemes slimnīca vai Siguldas slimnīca.  

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti