Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cēsīs skolēniem vajadzīga dienesta viesnīca

Cēsīs skolēniem veido dienesta viesnīcu

Skolēniem, kuri mācās Cēsīs, bet dzīvo ārpus pilsētas, nākas domāt par ceļa mērošanu uz skolu ik dienu vai meklēt dzīvesvietu tuvāk mācībām. Daļa skolēnu īrē dzīvokļus, lai gan to cenas ir augstas. Kā risinājums dažiem ir arī Priekuļu tehnikuma dienesta viesnīca. Tagad arī Cēsīs sākta dienesta viesnīcas izveide ēkā, kur jau iepriekš mācību laikā varēja dzīvot 60 skolēni.

Andra Eva Riekstiņa rāda plastikāta karti, kuru katru dienu uzrāda autobusa šoferim, lai nokļūtu no Priekuļu dienesta viesnīcas Cēsīs. Ceļu šādā veidā apmaksā Cēsu pašvaldība. Pati meitene ir no Amatas novada Sērmūkšiem, Cēsīs mācās pirmo gadu un uz mājām izbraukāt neesot iespējams. Arī katru dienu braukt uz Priekuļiem neesot vienkārši.

“Jādomā, piemēram, ja es eju uz skolas pulciņiem, volejbolu, tad man jāsaplāno, ko es ņemu līdzi,” stāsta Andra.

Šādu skolēnu, kas pēc pamatskolas absolvēšanas turpina mācības Cēsīs, kļūst arvien  vairāk, tāpēc jau pirms pāris gadiem rasta iespēja viņiem nakšņot ēkā, kurā bija sociālie dzīvokļi. Tiesa gan, tur pieejamas bija tikai 60 vietas, bet šobrīd tur noris remontdarbi, lai vietu skaitu palielinātu līdz 180, savukārt sociālo dzīvokļu skaitu samazinātu.

“Paredzēta dienesta viesnīca bērniem, kas mācās Cēsu pilsētas mācību iestādēs, un otrā sadaļa – sociālie dzīvokļi,” saka Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba.

Kamēr noris remontdarbi, ne visi skolēni brauc uz Priekuļiem, ir arī tādi, kas sākuši īrēt dzīvokļus Cēsīs.

“Dzīvoklī mēs dzīvojam, jo nav šobrīd kopmītņu Cēsīs, un tas, manuprāt, ir vieglāk, nekā braukāt uz Priekuļiem. Tas, protams, sanāk dārgāk un ir mazāk iespēju, ir malkas apkure un tādas lietas,” stāsta Rēzija Blaumane, kura mācās Cēsīs.

Vienlaikus skolēni arī atzīst, ka pārmaiņas, kas tagad gaidāmas jau iepriekš par dienesta viesnīcu izmantotajā ēkā, ir nepieciešamas. Vajadzīgs gan kosmētiskais remonts, gan arī jāuzstāda jauna elektroinstalācija.

Pēc šobrīd dienesta viesnīcā notiekošajiem remontdarbiem aptuveni jau var saprast, kur top istabiņas jauniešiem. “Mums paredzēts dienesta viesnīcā nākt iekšā 1.septembrī. Pēc noslēgtā līguma vajadzētu būt, ka objektu nodod 15.jūlijā,” stāsta Goba.

Atvēlot vairāk telpas skolēniem dienesta viesnīcā, mērķis ir daļēji arī risināt dzīvojamā fonda trūkumu Cēsīs, jo daudzi dzīvokļi pilsētā šobrīd izīrēti skolēniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti