Cēsīs sāk spriest par novada teritorijas attīstību; paredz veidot jaunu ciemu

Trešdien, 6.aprīlī, Cēsīs notiks pirmā publiskās apspriešanas sanāksme par novada teritorijas plānojumu turpmākajiem desmit gadiem. Tajā uzmanība pievērsta Cēsu novada kultūrvēsturiskās apbūves un dabas objektu saglabāšanai.

Tāpat teritorijas plāna pirmā redakcija paredz, ka Vaives pagastā tiks izveidots jauns – Veismaņu ciems. Iedzīvotāju viedoklis par šo jautājumu pašvaldībai vēl neesot zināms.

Cēsu novada būvvaldes vadītāja Zaiga Jēkabsone stāsta, ka šobrīd vietai, kur paredzēts veidot Veismaņu ciemu, ir lauku teritorijas statuss.

„Veidojot šos apbūves gabalus, praktiski tā visa struktūra jau ir veidota kā ciemā. Tie ir apmēram 30 zemes gabali, kuru platība ir no 0,3 līdz 0,6 hektāri. Bet pašreizējie valsts normatīvi attiecībā uz zemes gabala platību laukos nosaka, ka minimālā platība ir divi hektāri,” saka Jēkabsone.

„Tas nozīmē to, ka, teiksim, ja cilvēks grib šos te zemes gabalus sadalīt, tad tos nekādā gadījumā nevarētu sadalīt, jo tie atrodas lauku teritorijā. Viena daļa no zemes gabaliem arī vēl nav apbūvēti. Otrs mīnuss, kas ir lauku teritorijā šiem zemes gabaliem, ceļiem ir aizsargjosla, kurā nedrīkst būvēt - tie ir 30 metri no ceļa ass. Ciemos savukārt ceļam var noteikt būvlaidi, kas ir mūsu gadījumā seši metri. Un reāli jau uzbūvētās ēkas praktiski jau ir pie ceļa malas. Jaunbūvējamās ēkas tādā gadījumā nebūs jāatvirza zemes gabala dziļumā. Protams, ar laiku parādīsies tādas lietas kā centralizētais ūdensvads un kanalizācija, par ko būs jādomā un kas normālā formā ciemos tiek izbūvēts. Bet tuvākajā laikā to vēl praktiski nav domāts realizēt,” pauž Cēsu novada būvvaldes vadītāja.

Cēsu novada teritorijas plānojuma publiskā apspriešana turpināsies līdz 25. aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti