Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rapšu lauki – bieds bioloģiskajām bišu dravām

Cēsīs izbūvēs īres dzīvokļus speciālistiem

Cēsīs sadarbībā ar Aizsardzības ministriju būvēs īres dzīvokļus speciālistiem

Dažādu jomu speciālistu piesaistei Cēsīs lielākā problēma šobrīd ir brīvu dzīvokļu trūkums. Tāpēc novada pašvaldība problēmu mēģina risināt, piesaistot arī Aizsardzības ministriju (AM). Par 1,38 miljoniem eiro plānots pārbūvēt nepabeigtu jaunbūvi. Tajā 17 dzīvokļi būs Cēsu novada pašvaldības lietošanā, savukārt septiņi paredzēti Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolas mācībspēkiem.

Brīvu dzīvokļu deficīts Cēsīs ir jūtams jau vairākus gadus, īpaši problemātiski ir mājokli īrēt. Mājokļu īres tirgus pilsētā ir teju vai pilnībā apsīcis.

"Gadījumos, kad mums vajag jaunus mediķus vai iestāžu vadītājus piesaistīt, mēs bijām spiesti meklēt riņķī apkārt. Pat ne savā novadā. Piemērs bija jauns traumatologs ar visu ģimeni. Mēs privāti atradām viņam iespēju Amatas novada Līvu ciematā," stāstīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs ("Vienotība").

Lai kaut nedaudz risinātu dzīvojamā fonda trūkumu Cēsu pilsētā, novada dome lēmusi iegādāties nepabeigtu jaunbūvi. Tajā plānots izbūvēt 24 dzīvokļus. Pieci no tiem jau rezervēti Cēsu klīnikas vajadzībām, pārējos plānots izmantot kā īres dzīvokļus, lai pilsētā piesaistītu citus nepieciešamos speciālistus.

Projekta finansiālais partneris ir Aizsardzības ministrija, jo dienesta dzīvokļi nepieciešami arī NBS Instruktoru skolas mācībspēku izmitināšanai, piemēram, šobrīd iestādē ir deviņi vakanti amati.

"Tie ir seržanti, virsseržanti un štāba virsseržanti, kuri ir pamata auditorija, kurai es kā komandieris dotu priekšroku uz šiem dienesta dzīvokļiem, ar viņu ģimenēm. Tie ir tie instruktori, kas veic apmācību un sniedz lielāko ieguldījumu skolas pamatfunkciju izpildē," norādīja NBS Instruktoru skolas komandieris Vasilijs Gračovs.

Gandarīti, ka padomju gados nepabeigtā jaunbūve beidzot tiks sakārtota, ir arī apkārtējo māju iedzīvotāji. Tukšajā namā nereti uzturējās bezpajumtnieki un pat ložņāja bērni. "Jauki, ka ir sakārtota māja, būs, kur dzīvot. Saprotu, ka pašvaldībai kaut kādi dzīvokļi, arī mums būs labi," atzina Cēsu iedzīvotāja Zane.

Ēkas būvniecību iecērts pabeigt nākamā gada jūnijā. Tiesa gan, beidzot interesi par daudzdzīvokļu namu būvniecību Cēsīs izrāda arī privātie investori. Plānots, ka jau šogad pilsētā varētu sākties jaunu daudzdzīvokļu namu celtniecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti