Dienas ziņas

Patversmēs nonāk suņi ar nereģistrētiem čipiem

Dienas ziņas

Dzērvenes šogad daudzviet izsalušas; cena būs augstāka

Cēsīs remontē bīstamās skolu ēkas

Cēsīs remontē par bīstamām atzītās ēkas

Pirms gada Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) daudzviet Latvijā apsekoja sabiedriskās ēkas un izveidoja interaktīvu karti, kurā atzīmēja ēkas, kurās atrasties ir bīstami un tās nepieciešams uzlabot. Cēsīs vairākām no izglītības iestādēm gada laikā veikti nelieli tehniskie uzlabojumi, bet Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas ēkai tapis arī rekonstrukcijas projekts. 

Tieši pirms gada, septembrī, BVKB kartē ar sarkanu punktu atzīmēja Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas ēku Lielajā Kalēju ielā. Neskatoties uz to, ka skolai pirms dažiem gadiem rasta vieta līdzās Vidzemes koncertzālei, bez šīs, vecās skolas ēkas, iztikt nevar. Iemesls tam, kāpēc ēka atzīta par bīstamu, meklējams pagrabā, tā pārsegums bijis bojāts un draudējis ielūzt, tāpēc kopš atzinuma saņemšanas, mācību darbs klasē, kas atrodas virs pagraba, nenotika.

“Šajā telpā nebija apkures. Viņa bija mitra un nevēdinājās. Bija divi apkures katli, tie jau arī tagad ir nomainīti, tagad mums ir gāzes apkure. Leņķa dzelzis, kas satur arku, bija izrūsējis, apakšējā daļa jau bija atdalījusies,” stāsta skolas direktors Vigo Račevskis.

Mūzikas vidusskola pieder valstij, un remontdarbus veica Valsts nekustamie īpašumi par Kultūras ministrijas piešķirto finansējumu. Bet citas Cēsu skolas, kas pārbaudītas un atzīmētas sabiedrisko ēku kartē ar dzeltenu krāsu, ir pašas pilsētas apsaimniekošanā. Vienā no kartē atzīmētajām ēkām – Cēsu Pastariņa sākumskolā ilgstoši nepieciešami ne tikai sienu konstrukciju nostiprināšanas darbi, kuri atzīti par apdraudējumu drošībai, jāsakārto arī ventilācijas sistēma un ēku jāsiltina.

Šai skolai tapušais rekonstrukcijas projekts jau apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, un remontdarbi varētu sākties aprīlī. Kopumā ēkas rekonstrukcija izmaksās aptuveni vienu miljonu eiro, no kura 270 tūkstošus segs pašvaldība.

Cēsu novada pašvaldība ir iekļauta to pašvaldību sarakstā, kurām pienākas Eiropas struktūrfondu finansējums izglītībai paredzētajām celtnēm.

Kopumā skolās, bērnudārzos, dienesta viesnīcās un citu ar izglītību saistītu ēku remontdarbos plāno ieguldīt piecus ar pusi miljonus eiro, no kuriem 700 tūkstoši būs Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti