Dienas ziņas

NBS pilnveido sadarbību ar operatīvajiem dienestiem

Dienas ziņas

Rada labvēlīgu vidi lielajam dumpim

Jaunie pediatri izvēlas strādāt reģionos

Cēsīs priecājas par jauniem pediatriem; nepieciešami vēl citi speciālisti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Cēsu klīnikā priecājas par to, ka tajā darbu sākuši vairāki jauni pediatri. Iestādē gan atzīmē, ka nepieciešami arī citi speciālisti.

Cēsu klīnikas Bērnu slimību nodaļā pastāvīgi strādā četri pediatri, bet pēdējo mēnešu laikā diennakts dežūrām tur piesaistīti vēl seši jaunie speciālisti.

Strādāt savā dzimtajā pilsētā atgriezusies arī cēsniece Ilze Dambe, kura šomēnes pabeidza rezidentūru Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Pediatre atzīst, ka reģionālās medicīnas iestādes jaunos speciālistus piesaista ne tikai ar dažādiem atbalsta mehānismiem, bet arī ar iespēju iegūt citādāku pieredzi.  

“Reģionālajā slimnīcā mēs iegūstam pavisam cita veida praksi. Mēs vairāk saprotam, kurā virzienā mums būtu nepieciešams mācīties, kamēr esam vēl rezidenti. Tā ir profesionāli ļoti laba iespēja,” stāsta Dambe.

Pediatre Sandra Kide stāsta, ka klīnikā strādā kopš 1989.gada un ilgu laiku jaunu pediatru iestādē nav bijis. "Tagad prieks redzēt, ka parādījušies, ka iespēja nākt arī ārpus Rīgas, ka iespēja nodrošināt pediatru dežūras, prieks, ka nāk ar jaunām, svaigām zināšanām,” saka Kide.

Jau četrus gadus Cēsu klīnikā darbojas jauno speciālistu piesaistes programma. Sniedzot finansiālu atbalstu un nodrošinot dzīvesvietu, medicīnas iestādei izdevies piesaistīt desmit jaunos ārstus.

Pašlaik gan slimnīcā trūkst ginekologu, ausu-kakla-deguna ārstu un neirologu. Tās ir specialitātes, kuru deficītu, kā uzsver klīnikas vadītāja, izjūt lielākā daļa reģionālo slimnīcu.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa saka, ka Veselības ministrija katru gadu tiek informēta par to, kādi speciālisti slimnīcās nepieciešami, bet rezidentūru vietas vairākās specialitātēs ir mazāk, nekā ir pieprasījums pēc speciālistiem reģionos.

”Manuprāt, tas ir akmens augstskolu dārziņā par to, cik elastīgi ir iespēja pielāgot rezidentūras vietas atbilstoši pieprasījumam valstī pēc jaunajiem speciālistiem,” saka Liepa.

Jau šobrīd Cēsu klīnikā domā arī par to, cik jaunu speciālistu būs nepieciešami pēc diviem gadiem, jo 2020.gada 1.janvārī beigsies pārejas periods, kurā paredzēta pakāpeniska atteikšanās no pagarinātā normālā darba laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti