Cēsīs prezentē grāmatu ar stāstiem par «Draudzīgā aicinājuma» vārda nesējiem

Ceturtdien, 28.janvārī, ir Draudzīgā aicinājuma diena, kad atceramies savas skolas, dāvājot tām grāmatas. Bet Cēsīs skolā, kas nes "Draudzīgā aicinājuma" vārdu, jau par tradīciju kļuvusi arī gadskārtēja labāko skolēnu, skolotāju un mecenātu godināšana. Šādi Draudzīgā aicinājuma fonds jau iepriekš pateicies 700 cilvēkiem.

Tradīcija dāvināt skolai grāmatas pazīstama teju katram, bet Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā par godu "Draudzīgajam aicinājumam" šoreiz arī izdota grāmata. Tajā atrodami stāsti par mecenātiem, sabiedriskajiem darbiniekiem un cilvēkiem, kas šo ideju popularizējuši, arī par Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājiem un absolventiem.

Pozitīvais piemērs ir jāizceļ un jāvairo, tā grāmatas "Draudzīgais aicinājums" atklāšanas svētkos teic autore Guna Rukšāne. "Sākuma gribēju uzdot kopīgu jautājumu, vienu visiem - "Ar ko jums saistās Draudzīgais aicinājums?", ko es dažiem arī sākumā uzdevu, un sapratu, ka tas ir pilnīgi garām, jo katrs cilvēks ir ļoti atšķirīgs."

Savs "Draudzīgā aicinājuma" stāsts ir arī pensionārei Austrai Baļķītei, kura ik gadu savai Vaives pagasta Līvu pamatskolai dāvina grāmatas, kas pašai tuvas. Līvu pamatskolā iegūtā sešu klašu izglītība viņai ir vienīgās skolā iegūtās zināšanas un par sev tik tuvo lauksaimniecību viņa uzzinājusi no grāmatām.

"Visas tās grāmatas, kas man bija tajā tā sauktajā krievu laikā, es viņas visas salasīju un atdevu Vaives skolai," atzīst  grāmatu dāvinātāja Austra Baļķīte.

"Nenoniecinot avīzes un žurnālus, viņi tomēr ir īslaicīgs materiāls, jā, periodika paliks, bet grāmata tomēr ir kapitāla lieta – tā ir mūžīga," norāda Rukšāne.

"Draudzīgais aicinājums" Cēsīs nozīmē ne tikai skolai dāvināt grāmatas, bet arī godināt cilvēkus, kuri devuši ieguldījumu izglītības jomā. Pirms 15 gadiem iedibināta tradīcija ik gadu skolēniem, pedagogiem, izglītības mecenātiem, sabiedriskajiem darbiniekiem un žurnālistiem pasniegt "Draudzīgā aicinājuma" medaļas.

"Caur fondu cenšamies celt pašapziņu tiem cilvēkiem, kas var un kas ir tieši izglītības jomā. Skolniekam ir zināms varbūt iekšā tāds – es varu izdarīt vairāk, nekā šodien es izdaru," norāda "Draudzīgā aicinājuma" fonda priekšsēdētājs Jānis Endele.

Arī šoreiz 66 mecenāti, skolēni, skolotāji, žurnālisti un sabiedriskie darbinieki Cēsīs saņēma "Draudzīgā aicinājuma" medaļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt