Dienas ziņas

Liepājā skolotājus varēs aizvietot studenti

Dienas ziņas

Svinam Latvijas valsts armijas 100. dzimšanas dienu

Cēsīs īsteno pirmo bezatkritumu pilsētas pilotprojektu Latvijā

Cēsīs pirmais «zero waste» pilsētas projekts – apņemas radīt mazāk atkritumu

Cēsīs sestdien, 6.jūlijā, notiek “zero waste” jeb bezatkritumu diena. Tur tiek diskutēts par Cēsu pilsētas rīcības plānu iniciatīvā “Tīri. Labi. Pilsēta bez atkritumiem”. Cēsis ir pirmā un šobrīd vienīgā pašvaldība, kas šajā iniciatīvā piedalās.

Iniciatīvā “Tīri. Labi” izvirzīti vairāki uzdevumi, un pirmais no tiem ir sabiedrības izglītošana. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs norāda, ka pašvaldībai ir plašas iespējas uzrunāt iedzīvotājus gan mācību iestādēs, gan dažādos pasākumos un arī pašiem radīt piemēru ar savu darbu.

“Tas nenozīmē, ka rīt vai parīt mēs būsim no atkritumiem brīva pilsēta. Pirmkārt, tas ir signāls. Otrkārt, tā ir kaut kādā veidā apņemšanās. Treškārt, tas ir soli pa solim. Arī pašvaldībā mums jāsāk pašiem ar savu piemēru – kaut vai attieksimies no vienreizējās lietošanas glāzēm,” saka Rozenbergs.

Projekta idejas autori ir biedrība “Zaļā brīvība”. Projekta aktivitātes Cēsīs norisināsies līdz gada beigām, kad tiks izvērtēta gūtā pieredze, lai nākotnē līdzīgos projektos iesaistītu vēl citas pašvaldības un uzņēmumus.

Jau šobrīd projektā iesaistās vairāki Cēsu uzņēmumi, arī beziepakojuma veikals, kura izveidotāja secinājusi – patērētāju atbildību veicina pieejama alternatīva iegādāties preces bez plastmasas iepakojuma. “Ir novērojami piekritēji gan jaunajā paaudze, kur nāk jaunās ģimenes, māmiņas ar bērniņiem, ir arī puišu lokā piekrišana, kas ir īpaši iepriecinoši, gan arī, jā, vecāka gadagājuma paaudze, kas nāk un saka – jā, šis bija manā jaunībā, nācām ar savu taru, bija tamborēti iepirkumu maisiņi. Jā, tas viss atgriežas!” stāsta veikala “Ieber.lv” vēstnese Agnese Gaidelione.

“Mēs bieži vien uzliekam lielu atbildību uz iedzīvotājiem, lai tad viņi to dara. Bet viņi vieni paši bez uzņēmumiem, bez kaut kādas infrastruktūras attīstīšanas un citām lietām nespēj šo pienākumu pildīt līdz galam,” norāda biedrības “Zaļā brīvība” vadītājs Jānis Brizga.

Biedrības “Zaļā brīvība” pārstāvis norāda, ka šobrīd būtiski izprast, ar kādiem šķēršļiem saskaras katra no iesaistītajām pusēm un kāda veida sadarbība starp valsts institūcijām un uzņēmējiem var veicināt bezatkritumu dzīvesveida principu ieviešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti