Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cēsīs medicīnas māsas izglīto apmeklētājus

Cēsīs medmāsas izglīto klīnikas apmeklētājus

Sestdien, 12.maijā, ir Starptautiskā māsu diena, un piektdien, 11.maijā, medicīnas darbinieki Cēsīs to atzīmēt sāka ar dažādām izglītojošām aktivitātēm, kurās iesaistījās Cēsu klīnikas apmeklētāji. Mediķi šajā dienā uzsver – medmāsa ir ne tikai palīgs ārstam, bet arī sabiedrības skolotājs par veselības veicināšanu ikdienā.

Piektdien medicīnas māsas pie Cēsu klīnikas tās apmeklētājus izglīto par dažādām tēmām. Tiek stāstīts, kā rīkoties, ja piesūkusies ērce, kā pareizi noteikt asinsspiedienu un pat kā atpazīt infarktu un insultu.

Medicīnas māsas uzsver, ka daudzas no lietām, kas saistītas ar veselības aprūpi, cilvēks spēj izdarīt pats, tāpat arī pacientiem jābūt zinošiem par savu veselības stāvokli. Māsas stāsta, ka ikdienā tieši viņas visvairāk laika pavada ar pacientiem.

"Profesijas filozofija ir mainījusies, no ''ārsta labās, kreisās rokas'' tā veidojas par patstāvīgu profesiju.

Un šogad starptautiski ir moto "Māsas balss – kad sabiedrībai pienākas veselība"," norāda virsmāsa Guna Zeltiņa.

Medmāsas stāsta, ka nereti pacienti nevar iegādāties visus nozīmētos medikamentus un izpildīt visas rekomendācijas, tad tie atgriežas pie medmāsas, un šī sadarbība turpinās. Šajās konsultāciju stacijās pacienti gūst dažādas praktiskas zināšanas, piemēram, par to, kā izskatās ērču izvilkšanai domātas pincetes un ka ērce jāizvelk, to lēni griežot pretēji pulksteņa rādītāja virzienam.

"Noteikti nedrīkst nekādas eļļas pilināt virsū, neiesaka vairs arī dezinficēt. Vienkārši izvelk ērci pareizi ārā, un pēc tam brūcīti dezinficē un uzlīmē plāksteri, lai netraucētu un nekairinātu to brūces vietu, lai labāk sadzīst," teica māsa Elīza Mozoša-Korneta.

"Ir situācija tāda, ka māsa tomēr ļoti bieži ir ārstam tāda kā sekretāre. Viņa sagatavo dokumentus, noslēdz dokumentus, uzņemšanas nodaļā māsa arī ir kasieris, viņa ņem naudu, tās nav māsas pamatlietas, kas māsas profesijā mums būtu jāveic. Māsa patstāvīgi plāno pacientu aprūpi, kas ietver arī šo te izglītošanu," sacīja Zeltiņa.

Starptautiskajai Māsu dienai veltītās aktivitātes turpināsies arī sestdien, 12.maijā, Rīgā, kad Latvijas Māsu asociācijas rīkotā pasākumā arī Cēsu puses mediķi izglītos sabiedrību līdzīgas konsultāciju stacijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt