Dienas ziņas

Lubāna ezerā maluzvejnieku arvien mazāk

Dienas ziņas

Slēgs Rudbāržu Internātskolu

Bažas par iespējamām izmaiņām dzemdību nodaļas darbā

Cēsīs bažas par slimnīcas dzemdību nodaļas slēgšanu

Cēsu slimnīcā bažījas, ka tās dzemdību nodaļa varētu būt starp tām, kas būs jāslēdz. Lai gan vēl nav izlemts, kuras reģionālās dzemdību nodaļas tiks slēgtas, veselības ministre Anda Čakša norādījusi, ka samazinājums būs. 

Veselības ministre, tiekoties ar klīnikas vadību, atzinusi, ka dzemdniecība ir novirziens, kurā klīnikā varētu būt labāki rezultāti. Pasaules Banka savā ziņojumā Cēsu slimnīcu ierindojusi starp tām, kur dzemdniecības centrs būtu jāslēdz. Cēsu klīnikā ik gadu pieņem aptuveni 400 līdz 500 dzemdību.

Pirms vairākiem gadiem daudzas mazās dzemdību nodaļas slēdza, tāpēc tagad jaunās māmiņas uz Cēsīm brauc arī no tālākām vietām - Vecpiebalgas, Limbažiem, arī no Salacgrīvas un pat Valmieras, kur dzemdniecības centrā Vidzemes slimnīcā ik gadu pieņem uz pusi vairāk dzemdību nekā Cēsīs.

Veselības ministre uzskata, ka lielākā dzemdniecības centrā ārsti saskaras ar sarežģītākiem gadījumiem un tāpēc ir profesionālāki.

"Man ir svarīgi, lai grūtniece, aizbraucot uz jebkuru vietu Latvijā, kur ir Veselības ministrijas apstiprināta dzemdību vieta, droši var dzemdēt, jo tur būs profesionālās iemaņas viņai palīdzēt. (..). Mums jābūt vienādai kvalitātei visas vietās," norādīja ministre.

Jaunās māmiņas gan tieši dzemdniecības centra nelielos izmērus nosauc par vienu no kritērijiem, kāpēc izvēlēties mazuli laist pasaulē tieši šeit, tāpat viņas uztrauc attālums, ko būtu jāmēro uz citām pilsētām.

"Dzīvojam pie Cēsīm un tāpēc arī izvēlējāmies te laist pasaulē mazo. Te ir arī visi mūsu ārsti, arī personāls jau zināms, kāpēc doties citur? Te ir attieksme kā pret meitu. Vairāk neko nevajag," atzina jaunā māmiņa Tatjana Molodčiņina no Cēsīm.

Tikmēr Pasaules Bankas ziņojumā Cēsis parādās kā viena no vietām, kur dzemdību nodaļa būtu jāslēdz, jo tur, tāpat kā Ogres, Preiļu, Tukuma, Balvu un Gulbenes un Madonas slimnīcās, vidēji nav vairāk kā 500 dzemdību gadā.

Pasaules Bankas ziņojumā gan ieteikts vienu no mazajiem dzemdniecības centriem, kas atrodas Madonā, atstāt, lai nodrošinātu pieejamību. Cēsu klīnikā ārsti uzskata, ka atkārtoti slēgt mazākās dzemdību nodaļas nebūtu pareizi. 

"Ja slimnīca ir ar perspektīvu, tad mēs ceram piesaistīt jaunus kadrus.

Jo mums ar domes atbalstu mācās arī jaunie ginekologi, kurus mēs ceram ieraudzīt arī pie sevis, ja vien būs slimnīca," atzina dzemdību speciāliste Sandra Kumpiņa.

Reformas reģionālo ārstniecības iestāžu un dzemdniecības centru tīklā, kā norāda veselības ministre Čakša, sagaidāmas tuvāko divu līdz trīs gadu laikā. To mērķis būs resursu ietaupījums un kvalitatīvu pakalpojumu koncentrēšana reģionālajos centros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt