Cēsīs ar konferenci atzīmēs Cēsu kaujas simtgadi

Šogad Cēsīs plaši tiek atzīmēta Cēsu kaujas simtgade, kuras kulminācija būs 22. jūnijā. Notikuma pieminēšanā aktīvi līdzdarbojas arī Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, kurš rīkos notikumam veltītu divu dienu konferenci. Šodien tajā ar zinātniskajiem referātiem uzstāsies Kara muzeja, Aizsardzības akadēmijas, Latvijas okupācijas muzeja un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieki. Savukārt otrā konferences diena būs veltīta piemiņas un mantojuma saglabāšanai, izbraucot uz kaujas vietām.

Cēsīs ar konferenci atzīmēs Cēsu kaujas simtgadiZane Mače

  Par Cēsu kauju nozīmīgumu stāsta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Kristīne Skrīvere: "Cēsu kaujas bija tāds kritisks brīdis Latvijas neatkarības karā, kas izšķīra kara turpmāko gaitu un arī, jāteic, Latvijas valsts likteni, un šo faktu atzinuši gan laikabiedri, gan arī ļoti daudzi vēsturnieki.

  Skrīvere orādīja, ka, atmetot vācu vienību ofensīvu un pārejot pretuzbrukumā, tika iegūta ticība saviem spēkiem. "Tas bija tiešām ļoti nepieciešams dažus mēnešus vēlāk Bermontiādes laikā. Lai īpaši akcentētu šo pagrieziena punktu Latvijas neatkarības kara vēsturē, Cēsu Mākslas muzejs sestdien, 7. jūnijā, rīko Cēsu kauju simtgadei un Latvijas neatkarības karam veltītu zinātnisko konferenci," teica Skrīvere.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti