Dienas ziņas

Kadetu vingrinājums un labie darbi

Dienas ziņas

Liepājas Jūrniecības koledža svin 140. gadadienu

Izglīto, lai mazinātu cilvēku tirdzniecību

Cerībā mazināt cilvēku tirdzniecības gadījumus Latgalē apmāca bāriņtiesu, skolu un policijas speciālistus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” semināru ciklā iepazīstina Latgales reģiona bāriņtiesu, skolu, policijas un citus speciālistus ar metodēm, kā atpazīt cilvēku tirdzniecības gadījumus un tos risināt. Ir gadījumi, kad Latvijas iedzīvotāji kļūst par upuriem, piekrītot, piemēram, fiktīvām laulībām.

Savā profesionālajā darbā arī lauku reģionos sociālo dienestu, policijas un citu iestāžu darbinieki  atklājuši pat vairākus cilvēku tirdzniecības gadījumus. Šobrīd semināru ciklā par fiktīvo laulību kā cilvēku tirdzniecības formu tiek sagatavoti tālākizglītības treneri praktiskam darbam ar sabiedrību Latgalē un citviet Latvijā.

“Šis jautājums ir ļoti sāpīgs, bet tas no sociālo darbinieku puses ir ļoti grūti risināms. Jāzina cēloņi, jāzina, kas ir noticis, jāzina veicinošie un kavējošie faktori, kas to cilvēku grūda tajā cilvēku tirdzniecības apritē. Pazīmes, kas tiešām raksturo šo cilvēku, ir grūti atpazīstamas, grūti identificējamas un grūti arī izskaidrojamas,” stāsta Daugavpils novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

Tikmēr Aglonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Valentīna Krīvāne norāda uz augsto bezdarba līmeni Latgalē: “Jaunatne nevar atrast darbu. Viņi nonāk situācijā, kad ir vienalga, kādam darbam piekrist, lai dabūtu to naudiņu. Ļoti daudzas meitenes brauc uz ārzemēm. Aizbrauc finansiālu apsvērumu spiestas, varbūt nav informācijas, un tad  iekuļas nepatikšanās.”

Riska grupa ir abu dzimumu jaunieši ar neregulāriem ienākumiem, zemu izglītības līmeni, kā arī personas ar negatīvām sociālām saiknēm. Statistika liecina, ka šobrīd Latvijā aptuveni 30 cilvēki ir kļuvuši par tirdzniecības upuriem. Bet biedrības “Patvērums “Drošā māja””  uzticības tālruņa saņemtie zvani pierāda, ka patiesā aina ir daudz skarbāka, īpaši sociālo tīklu dēļ.

“Šobrīd ir svarīgi saprast, kurā brīdī cilvēks ir ievainojams. Ne tikai caur sociālajiem tīkliem, bet ar tiešo uzrunu, caur iesaistīšanu parādu verdzībā un daudziem citiem faktoriem mēs cilvēku varam savervēt, ikvienu cilvēku,” norāda biedrības “Patvērums “Drošā māja”” valdes priekšsēdētāja Sandra Zalcmane.

Semināru cikls īstenots projekta “Novēršot cilvēku tirdzniecību un fiktīvās laulības: daudznozaru risinājums” gaitā. Tā kā Latvijas reģionos šobrīd trūkst speciālistu, kas risinātu problēmsituācijas ar cilvēku tirdzniecību, nodarbību laikā iecerēts sagatavot vairāk nekā 100  šīs jomas tālākizglītības trenerus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti