Dienas ziņas

Akordeonistu dāvana Latvijas simtgadei

Dienas ziņas

KNAB lūdz apsūdzēt I. Rimšēviču un M. Martinsonu

Ceļa remontdarbus kavē būvuzraugu trūkums

Cērē atkal var neuzklāt jau pirms 25 gadiem solīto asfaltu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šī gada 10. jūnijam vajadzēja kļūt par Kandavas novada Cēres pagasta iedzīvotāju īpašo dienu, kad pēc 25 gadu gaidīšanas putekļu mākoņus uz ceļa nomainītu būvnieku rosīšanās. Taču gandrīz piecus miljonus eiro vērtā projekta sākšana, kas būtiski  uzlabotu grantskarjeru tuvumā dzīvojošo apstākļus, atkal kavējas. Šoreiz iemesls tam esot būvuzraugu trūkums.

Pa Kandavas novada Cēres pagasta ceļiem jau gadu desmitiem ik dienu tiek pārvadātas neskaitāmas tonnas grants, kas uzlabos dzīves kvalitāti citiem Kurzemes reģiona iedzīvotājiem.

Tikmēr cērinieku ikdiena ir putekļu mākoņi, kas ceļmalas krūmus noklājuši tik biezā kārtā, ka tie nevis čab, bet grab.

“Mums ir dārzi, mums ir lopi ceļa malā. Uzliek zīmi 50km/h, bet viņi jau nebrauc ar to 50 km/h,” stāsta autovadītāja Ilze. “Ļoti reti kurš izbrauc uz 50km/h. Tas ir dzīvības jautājums. Tad, kad tu esi viņiem aizmugurē, tu jau neredzi. Aiziet viena mašīna, aiziet otra, un, ja es esmu trešā, es jau pat to atstarpi starp viņām neredzu,” norāda Ilze.

Satiksmes intensitāte uz Cēres ceļa reizēm ir teju kā uz ātrgaitas šosejas. Starp putekļu mākoņiem un dzelzs rumakiem uz ceļa pārvietojas arī mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki - velosipēdisti un pat gājēji. “Citreiz ir jāapstājas,” neslēpj velosipēdists Nikolajs. “Bailes ir līkumā – ka nesaskrienas. Neredz jau neko. Tie putekļi…” klāsta Nikolajs.

Uz asfalta segumu cērinieki gaida jau kopš 1994. gada, kad Satiksmes ministrija asfaltu solīja, ja tiks izveidots novads.

Šopavasar “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) izsludināja iepirkumu konkursu melnā seguma uzklāšanai trīs ceļu posmos Cēres pagastā. Tomēr ceturtdaļgadsimtu gaidītie remontdarbi atkal kavējas. Šoreiz būvuzraudzības dēļ. “Iedzīvotāji uz to ļoti gaida, bet, uzzinot, ka nav būvuzrauga, [viņi] noplaka – vai tad tiešām atkal nebūs?” retoriski jautāja Cēres pagasta pārvaldes vadītāja Maija Jēce.

Sertificētu būvuzraugu nepietiekamība vērojama jau vairākus gadus un ne tikai ceļu nozarē. LVC pārstāve Ieva Niedra gan ir noskaņota optimistiski un cer, ka būvdarbi Cērē varēs sākties jau jūlija nogalē vai augusta sākumā. “Šobrīd iepirkums ir atkārtoti izsludināts. Mēs ceram, ka vairākos objektos darbi jau būs beigušies un līdz ar to atbrīvojušies arī būvuzraugi,” norāda Niedra.

Projekts, kura kopējās izmaksas ir 4,8 miljoni eiro, saskaņā ar līgumu jāpabeidz 210 dienās no šī gada 10. jūnija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti