Pusdiena

Mežu un purvu ugunsgrēku dzēšanu Latvijā koordinē Valsts meža dienests

Pusdiena

Tramps pieprasa izbeigt izmeklēšanu par iespējamo Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās

Cer pielikt punktu sarunām par mediķu atalgojuma pieaugumu

Cer pielikt punktu sarunām par mediķu atalgojuma pieaugumu

Ceturtdien, veselības ministrei Andai Čakšai (Zaļo un Zemnieku savienība) tiekoties ar nozares pārstāvjiem, plānots pielikt punktu jautājumam par mediķu atalgojumu. Pirms mēneša darba grupa vienojās, ka līdz 2021.gadam ik gadu mediķu atalgojumu palielināsies par 20%. Lai plānu īstenotu, nepieciešami 70 miljoni eiro.

Čakša uzsver - ministrijas un viņas prioritāte ir medicīnā strādājošo atalgojums. Mediķiem un māsām algas ir kāpušas jau šogad, bet vēl jāvienojas par to celšanu nākamajos trīs gados.

"Ja mēs skatāmies uz atalgojumiem ārstniecības personām, tad pagājušajā gadā, kā piemēru ņemsim Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, tur atalgojums pieauga par 30%. Tur vidēji ārstam bija 1382 eiro, taču šogad tas ir 1763 eiro. Un māsai, ja bija 699 eiro, tad šogad tas ir jau 1058 eiro. Un tas plāns ir uz nākamo gadu tāpat tarifā audzēt atalgojumus par 20%," stāstīja ministre.

Plānots, ka atalgojuma daļa tiks ielikta pakalpojuma tarifā. Tāpēc algu kāpums visā Latvijā medicīnas nozarē strādājošajiem būs līdzīgs.

Ministre skaidroja, ka šogad atšķirības bija slimnīcās un poliklīnikās, jo slimnīcās ir 24 stundu darba režīms un piemaksas par diennakts darbu.

Lai algas ar nākamo gadu palielinātu, nepieciešami 70 miljoni eiro. Finansējuma avots vēl nav zināms, bet ministre uz jautājuma atrisinājumu skatās pozitīvi.

"Tas ir bijis šīs valdības solījums, nosakot veselības aprūpi kā prioritāti - viena no svarīgākajām lietām ir šis atalgojums, jo, lai pacienti, lai mēs katrs varētu nokļūt pie ārsta, mums ir jābūt iespējai to savu ārstu satikt, lai viņi tur strādātu," stāstīja Čakša.

Papildu lietas, par kurām ceturtdien sanāksmē runās, ir cilvēku piesaiste darbam medicīnas nozarē. Joprojām trūkst gan ārstu, gan māsu un māsu palīgu.

Cilvēkus cer piesaistīt ne tikai ar algu kāpumu, bet arī ar nemateriāliem labumiem. Piemēram, medicīnas māsām varētu mainīt sertifikācijas noteikumus. Nodrošinās psiholoģisko atbalstu un darba apģērbu, kas visās medicīnas iestādēs šobrīd personālam nav pieejams.

Arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrības vadītājs Valdis Keris uz vienošanos par atalgojuma kāpumu skatās pozitīvi:

"Tas ir nozīmīgs, tas ir reāls darba samaksas paaugstinājums un, ja valdība akceptēs, tad var teikt, ka ir ielikti pamati cilvēka resursu atjaunošanai veselības aprūpes nozarē," uzsvēra Keris.

Viņš sacīja, ka vēl jāpārrunā atsevišķi akcenti, piemēram, kā samaksas pieaugumu nostiprināt normatīvajos aktos, kā arī jautājumi par nemateriāliem pasākumiem, piemēram, ārstniecības pakalpojumu paātrināta nodrošināšana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem.

Kopumā Keris cer, ka valdība šī brīža vienošanos atbalstīs.

Arī veselības ministre Čakša sacīja, ir visas indikācijas, ka darba grupa pieliks punktu sarunām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti