Cer atjaunot mācību centru cietumu darbiniekiem

Līdz jaunā cietuma būvniecībai Liepājā ir jāatjauno profesionāla mācību iestāde visu kategoriju darbiniekiem, Latvijas Televīzijas raidījumā „Viens pret vienu” uzsvēra Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Pašlaik ir tikai viens mācību centrs ar vienu licencētu programmu, kas apmāca cietumu uzraugus un apsargus piecu mēnešu programmā. Pēc Spures teiktā, tas ir gaužām par maz.

„Šeit ir runa par daudz nopietnāku mācību iestādi, kur apmācīt visu kategoriju darbiniekus. Ir jāspēj atrast tam līdzekļi,” uzsvēra Spure, vienlaikus atzīstot, ka ne šā gada, ne nākamā gada budžetā šāds finansējums pārvaldei nav iecerēts.

Tādēļ Ieslodzījuma vietu pārvalde kopā ar Tieslietu ministriju meklēs finansējumu dažādos projektos, kā arī mācīsies no ārvalstu kolēģiem, piemēram, igauņiem.

Spure atzina, ka jauns cietums ir vajadzīgs, lai iedzīvotāji varētu justies droši, jo esošā infrastruktūra ir novecojusi.

Tāpat viņa intervijā uzsvēra, ka kastu sistēma cietumos mazinās. „Kastu sistēma ir cēlusies no senākiem, padomju laikiem, armijas un ģedovščinas ietekmes. Subkultūra savu ietekmi ir zaudējusi un tā mazinās,” teica Spure. Taču šīs subkultūras mazināšana vai izbeigšana nav iespējama, ja ieslodzītie arī turpmāk tiks ievietoti daudzskaitlīgās kamerās.

Jau vēstīts, ka valdība nolēmusi būvēt jaunu cietumu Liepājā. Modernā ieslodzījumu vieta Liepājā darbu sāks 2018. gadā un tajā paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Cietuma būvniecība izmaksās aptuveni 60 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti