Labrīt

Mājokļa pielāgošana cilvēkiem ar invaliditāti nav iegriba, bet nepieciešamība

Labrīt

Auto var vadīt arī bez rokām! Gatis Caunītis auto vada ar kājām

Eksperte: Latvijā vēl tāls ceļš ejams, lai dažādus vardarbības aspektus risinātu korekti

Centrs «Marta»: Seksuālos noziegumus pret sievietēm ir ļoti grūti pierādīt

Seksuālos noziegumus pret sievietēm ir ļoti grūti pierādīt. Trūkst palīdzības centru, kas būtu izvietoti slimnīcās un kuros vērsties uzreiz pēc vardarbības, lai saņemtu palīdzību un gūtu pierādījumus vardarbībai, intervijā Latvijas Radio atzina biedrības "Centrs "Marta"" vadītāja Iluta Lāce.

Viņa teica, ka arī dažādu nozaru speciālistiem nav vienotas izpratnes par vardarbības problemātiku. Tomēr, pateicoties dažādām informēšanas kampaņām, kopumā sabiedrības izpratne uzlabojas – teju 80% uzskata, ka sievietes nav vainīgas pie tā, ka pret viņām vērsta seksuāla vardarbība.

Lāce atzina, ka Latvijā vēl tāls ceļš ejams, lai visa veida vardarbības aspektus risinātu korekti, tostarp joprojām nav ieviesta Eiropas Padomes konvencija par vardarbību pret sievietēm.

KONTEKSTS:

Latvijas Radio sadarbībā ar "Re:Baltica" publicējis raidieraksta "Dokumentārijs" otro sēriju "Vajadzēs noģērbties". Tā ir stāstu sērija par sievietēm, kuras atklāj seksuālās izmantošanas gadījumus ārsta kabinetā. Pats ārsts noliedz pārkāpumus, un arī Veselības inspekcija un policija nav atklājušas pārkāpumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti