Sadaļas Sadaļas

Centriskā partija vēlas atteikties no eiro, NATO un jaukšanās citu valstu lietās

Latvijas Centriskā partija, kas deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām iesniedza pēdējā pieteikšanās dienā, savā programmā iekļāvusi punktu par atgriešanos pie lata valūtas, atteikšanos no dalības starptautiskās militārās organizācijās, kā arī vispār jaukšanās citu valstu lietās.

Centrālajā vēlēšanu komisijā pieejamā informācija liecina, ka politiskā spēka līderis Rīgā ir 12. Saeimas vēlēšanās startējušās partijas "Suverenitāte" vadītājs Andžejs Zdanovičs. Viņš kā savu nodarbošanos norādījis uzrauga darbu uzņēmumā "Možums pro".

Kurzemes sarakstā ar pirmo numuru startēs uzņēmuma "DG Projects" izpilddirektors Dainis Grabovskis, kurš arī pagājušajās Saeimas vēlēšanās kandidējis no partijas "Suverenitāte" un aktīvi darbojies biedrībā "Antiglobālisti".

Ar "Suverenitāti" bijis saistīts arī Latgales saraksta līderis, bezdarbnieks Georgijs Sokolovskis. Vidzemē ar pirmo numuru startēs students Vazgens Sorokins, savukārt Zemgalē - uzņēmuma "Sarkanā zvaigzne Rīga" valdes priekšsēdētājs Edvīns Puķe, kurš 12. Saeimas vēlēšanās parlamentā mēģinājis iekļūt no Latvijas Krievu savienības saraksta.

"Ja notiks brīnums un mani ievēlēs, kam es ne sevišķi, godīgi sakot, ticu, es apstiprinu - esmu gatavs strādāt par velti un visu algu ziedot, lai ārstētu cilvēkus. Deputātiem jāstrādā no ziedojumiem, bet cilvēkus jāārstē no budžeta," piesakot sevi vēlēšanām, teica Puķe.

"Vēsturiski un ģeogrāfiski izveidojas tā, kā Latvija atrodas vairāku valstu un viņu ietekmes sfēru robežā.  Izeja pie jūras, ērts tranzīta koridors, tā saucamās robežas ar rietumu un austrumu Eiropu, kultūru un reliģijām, tas viss ietekmēja un ietekmē Latvijas attīstību un tās lomu attiecībās pasaulē. Nekļūdīties, izvēlēties vienīgo pareizo ceļu un sekot tam visu Latvijas iedzīvotāju labklājībai - lūk galvenais uzdevums, kas būtu jāuzstāda katram politiskajam spēkam Latvijā," rakstīt partijas programmā.

Tā izstrādājusi savu risinājumu, nosakot galvenos darbus:

 • panākt, ka Latvija ir duāla prezidentāla republika;
 • Latvijas nacionālās valūtas – lata ievešana apgrozījumā;
 • valsts rūpniecības uzņēmumu atjaunošana un jaunu radīšana;
 • valsts monopols stratēģiskās nozarēs;
 • lauksaimniecības zemes pārdošanas un privatizācijas aizliegums ārvalstu pilsoņiem un kompānijā
 • tiesību piešķiršanas ieviešana tautai atsaukt deputātus, kas zaudējuši tās uzticību;
 • Latvijas ārpolitika, kas vērsta uz draudzīgu un abpusēji izdevīgu attiecību atjaunošanu ar visiem saviem kaimiņiem, kā arī ar citām valstīm;
 • nacionālās drošības programmas paplašināšana iedzīvotājiem;
 • miermīlīga neitrāla politika attiecībās ar citām valstīm;
 • nodokļu ieņēmumu pārdale par labu vietējām pašvaldībām;
 • bezdarba samazināšana;
 • principa ievērošana, ka iedzīvotāju veselības stāvoklis - precīzs valsts kopējais sociāli ekonomiskās attīstības rādītājs;
 • pabalsti tām ģimenēm, kuru komunālo pakalpojumu maksājumi pārsniedz no trešdaļu no reālajiem ģimenes ienākumiem;
 • popularizēt tradicionālās ģimenes, kultūras un nacionālās vērtības sabiedriskās vietās un izglītības iestādēs.

13. Saeimas vēlēšanas 6.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt