Krustpunktā

Nedēļas aktualitātes komentē žurnālisti

Krustpunktā

No OIK neatteiksies. Darba grupas secinājumi un iespējamās alternatīvas

RCT vadītājs Artis Druvinieks: Tirgum ir attīstības vīzija tuvākai piecgadei

Centrāltirgus šefs: Cīņa ar kontrabandas cigaretēm ir «nebeidzamais stāsts»

Lai gan jaunā Rīgas Centrāltirgus vadība strādā, lai sakārtotu teritoriju un padarītu to pievilcīgāku rīdziniekiem un tūristiem, ar kontrabandas cigarešu tirgotājiem tirgū nespēj tikt galā. "Tas ir arī mūsu nebeidzamais stāsts," Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica Rīgas Centrāltirgus vadītājs Artis Druvinieks.

Viņš stāstīja par ieceri veidot ekskursijas un suvenīru līniju, kā arī to, ka rudenī tirgū būs informācijas centrs, lai cilvēki varētu iegūt norādes un vieglāk orientēties.

Tāpat rudenī paredzēts atvērt ilgi laboto Gastronomijas paviljonu, un nākamais rekonstrukciju varētu piedzīvot Zivju paviljons. Paralēli Rīgas dome paredzējusi sakārtot kanālmalu, kur paveras nepatīkams skats uz degradētu vidi. Druvinieks cenšoties mainīt redzējumu par tirgu, un

viņam esot piecu gadu vīzija tirgus attīstībai.

Tajā pašā laikā tirgus vadība nespēj mainīt ne to, ka apkārtni iecienījuši cilvēki bez pastāvīgas dzīves vietas, ne kontrabandas cigarešu tirgotāju aktivitātes. Druvinieks raidījumā uzsvēra, ka problēmu vajadzētu meklēt dziļāk, nevis vainot tirgu.

"Tas ir jautājums valsts tiesībsargājošajām iestādēm, nevis Centrāltirgum. Es zinu, ka likumdošana ir tik maiga un šos cilvēkus izprotoša...

 Mūsu drošības dienests, visticamāk, jau zina visus viņus tik tālu, ka drīz jau svētkos apsveiks viens otru.

Jo viņi regulāri viņus aiztur un regulāri nodod. Bet, cik es saprotu, šie tirgotāji pēc kāda laika atkal stāv turpat, kur stāvējuši," skaidroja Druvinieks, cīņu ar kontrabandas cigarešu tirgotājiem nosaucot par nebeidzamu stāstu. Viņaprāt, sodi ir pārāk maigi. Centrāltirgus darot visu savu iespēju robežās, bet kontrabandas cigarešu tirdzniecība, pēc Druvinieka teiktā, ir valstiska mēroga problēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti