Dienas notikumu apskats

Zīdaiņa nāve Juglā: Rīgas bāriņtiesa par ģimeni nezināja

Dienas notikumu apskats

Pēc Grieķijas atteikuma izdot turku karavīrus Turcija draud atcelt migrācijas vienošanos

Centrāltirgū attīstīs pagrabus un kanālmalu; līdzekļus cer gūt no ERAF

Centrāltirgū attīstīs pagrabus un kanālmalu; līdzekļus cer gūt no ERAF

Nākamo trīs gadu laikā Rīgas dome iecerējusi īstenot Centrāltirgus revitalizācijas projektu. Tā gaitā plānots attīstīt Centrāltirgus degradēto teritoriju – ap divus hektārus plašo pazemes pilsētu zem paviljoniem, kanālmalu un Centrāltirgus ielu, to vairāk atdodot gājējiem un riteņbraucējiem. Rīga esot sapratusi, ka šīs tirgus daļas ir novecojušas un sliktā stāvoklī, tāpēc pilnvērtīgi nepilda nepieciešamās funkcijas. Pagaidām gan nav skaidrs, vai lielajiem plāniem izdosies piesaistīt naudu – virs sešiem miljoniem eiro.

Rīgas Centrāltirgus saskaitījis, ka katru dienu to apmeklē līdz 100 000 pircēju, kuri par tirgus priekšrocībām minot plašu izvēli, svaigus produktus un zemākas cenas.

Arī Latvijas Radio uzrunātie cilvēki šīs priekšrocības uzskaita, lai gan norāda, ka cenas tirgū ir sarunātas un neatšķiras.

Savukārt kādi uzlabojumi tirgus apmeklētājiem īpaši neinteresē. "Kanālu tīrīt. Vasarā tomēr ir smaka," atzīst kāda kundze. Toties cita sieviete rosina izskaust nelegālā alkohola un smēķu piedāvātājus. Vēl kāda dāma aicina renovēt paviljonus.

Par tirgus uzlabojumiem gadiem runājuši visi Centrāltirgus priekšnieki, taču korupcijas un citu skandālu dēļ Rīgas varas partijai pietuvinātie vadītāji mainījušies biežāk par veiktajiem darbiem.

Patlaban uz ziemu apturēti pērn pēc uzņēmēju strīdiem sāktie un miljonu vērtie bruģa nomaiņas darbi teritorijā starp gaļas paviljonu un Nēģu ielu, kur plānots sakārtot arī lietusūdeņu aizvades sistēmu.

Tirgus pārstāvis Ivars Jakovels sola, ka šogad tiks izveidota arī satikšanās vieta Nēģu ielas laukuma centrā.

"Mēs esam paredzējuši izveidot sešus soliņus, ko ir lūguši vecāka gadagājuma pircēji un to viņi ir darījuši jau vairākus pēdējos gados," pauž Jakovels.

Savukārt nu jau pāris gadu bez virzības ir solījums par vērienīgākiem tirgus atjaunošanas darbiem. Tirgus vadība norāda, ka tie līdz šim atlikti, gaidot projekta «Rail Baltica» dzelzceļa stacijas aprises.

Tirgus attīstības būvprojekta izstrādei piešķirti 230 000 eiro. Pirmkārt, ielā starp tirgu un kanālu plānoti nevis mašīnu stāvlaukumi, bet vairāk vietas gājējiem un riteņbraucējiem.

"Jāpārprojektē tirgus piegādes zona, kas iet uz pagraba tuneļiem, lai mēs paslēptu no pircējiem piegādi un atkritumu apsaimniekošanu, kas nav pievilcīga nevienā vietā. Ir jāizveido publiski atvērta zona ar piestātnēm, riteņbraucēju celiņiem, kafejnīcām, lai pie tirgus parādītos kāda publiska ārtelpa, kuras nav. (..) Trešā lieta - pagraba pārbūve, kas ir neredzamā daļa," stāsta arhitekts Aldis Polis.

Tā kā Rīgas dome sapratusi Centrāltirgus nozīmi un pašreizējo problemātiku, pārbūves darbiem pašvaldība ar prioritāru projektu cer piesaistīt vairāk nekā piecus miljonus eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Pati Rīga varētu ieguldīt nepilnu miljonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti