Centrāltirgū aptur PVN izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgas Centrāltirgū apturējusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu, kas darbojās gaļas tirdzniecības jomā, informēja VID.

VID šā gada jūnijā uzsākts kriminālprocess pret noziedzīgu grupējumu, kurš izvairījies no nodokļu nomaksas un nodarbojies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Valsts budžetam nodarīto zaudējumu apmērs ir vairāk nekā 637 000 eiro, informēja VID.

Dienestā norādīja, ka, veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums īstenoja nodokļu izkrāpšanas shēmu laika posmā no 2018. gada janvāra līdz šim brīdim, un tā tika realizēta gaļas tirdzniecības jomā. Shēmā iesaistītie uzņēmumi izvairījās no nodokļu nomaksas, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus.

Shēmas "klienti" (uzņēmumi) savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un PVN deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem.

Uzsāktajā kriminālprocesā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā un Rīgas rajonā, tajā skaitā, 18 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – internetbankas kodu kalkulatori, datori, mobilie telefoni, zīmogi un grāmatvedības dokumenti.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem trīs personas atzītas par aizdomās turētām, un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš atzina, ka 

grupējuma vadītāja bijusi viena no grāmatvedēm, kura jau iepriekš sodīta par ekonomiskiem noziegumiem un kura izcieš nosacītu sodu.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš
00:00 / 01:06
Lejuplādēt
"Interesanti šajā situācijā bija tas, ka šī persona reāli izrādīja izmeklēšanai pretdarbību. Viņa tika ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, prasījām šai personai arī piemērot apcietinājumu. Pie šiem apstākļiem bijām pilnībā pārliecināti, ka tas tā arī notiks, bet, neskatoties uz to, tiesa apcietinājumu neiedeva (..),” teica Podiņš. “Tas tiešām, mūsuprāt, ir pietiekoši dīvaini, ka šī tiesas attieksme ir tik maiga."

 

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti