Centrālā vēlēšanu komisija neizslēdz izmaiņas RD vēlēšanās ārkārtas situācijas dēļ

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nama lēmums apmierināt partijas "Alternative" pieteikumu un noteikt, ka Rīgas domes vēlēšanām jānotiek šī gada 2. maijā, nevis sākotnēji plānotajā 25. aprīlī, būtiskus papildu tēriņu neradīs. Tā pauž Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Tiesa uzdevusi mainīt Rīgas domes vēlēšanu nolikumu, nosakot jauno datumu. Tāpat tiesas spriedums paredz grozīt kandidātu sarakstu pieņemšanas termiņu. "CVK ir sasaukusi sēdi pirmdien, 16. martā, plkst.11.00, lai izvērtētu situāciju un lemtu par tālāko rīcību un iespējām," pauda Bērziņa.

Bērziņa par RD vēlēšanu norisiEdgars Kupčs

  Viņa arī atzina, ka iespējams kaut kas varētu mainītes arī saistībā ar "Covid-19" izplatību. "Šī ir parlamenta vai arī Ministru kabineta kompetence ārkārtas situācijā," pauda Bērziņa.

  KONTEKSTS:

  Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

  "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13.marta līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi.

  Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

  Latvijā reģistrēto "Covid-19" gadījumu skaits sasniedzis 26, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti