Cenšoties noturēt objektu, Tabakas fabrikas būvnieks iesniedz iztrūkstošo saistību garantiju

Uzņēmums “RBSSKALS Būvvadība” ir iesniedzis "Valsts nekustamajiem īpašumiem" (VNĪ) finanšu garantiju par bijušās Tabakas fabrikas projekta izpildi, uz kā trūkumu, paziņojot par līguma laušanu ar būvnieku, norādīja VNĪ.

Kā informēja uzņēmums, bankas “Citadele” izsniegtu līgumsaistību izpildes galvojumu par bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā projektu izpildi “RBSSKALS Būvvadība” iesniedza VNĪ un Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (Zaļo un zemnieku savienība). Iepriekš uz līgumsaistību izpildes garantijas trūkumu norādīja VNĪ, kas lauza līgumu ar Tabakas fabrikas būvnieku.

“Lai izbeigtu VNĪ valdes spekulācijas un publiskajā telpā radīto nepatieso iespaidu par “RBSSKALS Būvvadība” finansiālo spēju iesniegt papildus līguma saistību izpildes nodrošinājumu, kas noslēgts starp “RBSSKALS Būvvadība” un VNĪ, uzņēmums VNĪ iesniedzis bankas “Citadele” finanšu garantijas apliecinājumu,” norādīts uzņēmuma paziņojumā medijiem.

Saskaņā ar iesniegto finanšu garantiju, atsākot darbus objektā, tikšot izsniegts bankas līgumsaistību izpildes galvojums 382 tūkstošu eiro apmērā. Tādējādi ar jauno galvojumu tiks aizstāts līdzšinējais “ERGO Insurance SE” Latvijas filiāles galvojums, kas iepriekš bija iesniegts VNĪ.

Tāpat “RBSSKALS Būvvadība” piektdien, 19.augustā, sasaukusi projekta iesaistīto pušu iknedēļas sanāksmi, kā to paredzot noslēgtais līgums. VNĪ esot aicināts piedalīties iknedēļas sanāksmē.

Uzņēmums gan joprojām nevar iekļūt objektā, turklāt nav arī iespējams saņemt un izmantot savas mantas un iekārtas, kas atrodas būvlaukumā.

“”RBSSKALS Būvvadība” turpina  nodrošināt pilnvērtīgu visa objekta fizisku un tehnisku apsardzi un turpinās to nodrošināt arī turpmāk līguma izpildes ietvaros,” norāda uzņēmums.

Ziņots, ka rekonstrukcijas darbus pilnsabiedrība "RBSSKALS" Tabakas fabrikā sāka šī gada janvārī, taču tad ēkas pārbūve aizķērusies. Līdz ar to tika atlikta šovasar solītā Jaunā Rīgas teātra pārcelšanās uz pagaidu mītni, lai rekonstrukciju varētu sākt teātra ēkā Lāčplēša ielā.

Savukārt 11.augustā “Valsts nekustamie īpašumi” (VNI) paziņoja par vienpusēju līguma laušanu būvnieka darbu kavējuma dēļ. Lai turpinātu darbu pie Tabakas fabrikas ēkas pielāgošanu, VNĪ veiks sarunu procedūru par būvdarbiem objektā. Ēka ekspluatācijā varētu tikt nodota nākamā gada rudenī, lēš VNĪ.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti