Cenšas mazināt birokrātiju valsts pārvaldē

Lai gan joprojām Latvijas valsts pārvaldē ir daudz birokrātijas pazīmju, ir vērojams progress administratīvā sloga mazināšanā un valsts pārvaldes darbības efektivitātes uzlabošanā, liecina Valsts kancelejas sagatavotais ziņojums.

Valsts kancelejas sagatavotajā ziņojumā par pirmajā pusgadā paveikto administratīva sloga mazināšanā valsts pārvaldē minēta valsts pārvaldes iestāžu atbalsta funkciju centralizēšana. Piemēram, Ekonomikas ministrija plānveidīgi centralizē informācijas tehnoloģiju apkalpošanas, personālvadības un grāmatvedības funkcijas resora ietvaros atbalsta funkciju optimizēšanai un koncentrēšanai vienā iestādē. Savukārt Zemkopības ministrijā, tās padotības iestādēs un to reģionālajās struktūrvienībās tika veikta pāreja no decentralizētas uz centralizētu finanšu grāmatvedības, personāla un vadības grāmatvedības sistēmu.

Tāpat ir samazināts lēmuma pieņemšanas laiks elektronisko dokumentu aprites veicināšanai gadījumos, ja dokumenti tiek iesniegti elektroniski, - lēmums tiek pieņemts piecu dienu laikā. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā iedzīvotāju zvani nonāk Sabiedrisko attiecību nodaļā, kas piedāvā klienta vajadzībām atbilstošo risinājumu.

Notiek arī darbs pie līgumu, rēķinu un pieņemšanas un nodošanas aktu aprites procesa optimizācijas izvērtēšanas, izslēdzot datu atkārtotu ievadi un papīra kopiju veidošanu. Tiek skenēti dokumentu oriģināli un sinhronizēti starp informācijas sistēmām, tādējādi elektronizēti un optimizēti iestādes procesi un izslēgtas dublējošās funkcijas dokumentu reģistrēšanas procesā.

Cīnoties ar administratīvo slogu, Valsts kanceleja radījusi divus interaktīvus rīkus - interneta mājaslapu un mobilo aplikāciju. Ar šo rīku palīdzību ikviens iedzīvotājs varēs iesaistīties un vērtēt saņemtos valsts pakalpojumus, dalīties ar priekšlikumiem un informēt par nepilnībām, jo, kā noskaidrojusi Valsts kanceleja, vēl joprojām iedzīvotāji bieži saskaras ar dažādiem administratīvajiem šķēršļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti