Ceļu uzturētājam aizdomas par konkurences ierobežošanu Rīgas domes ielu apsaimniekošanas iepirkumā

Nākamās nedēļas sākumā Iepirkumu uzraudzības birojs skatīs uzņēmuma "Latvijas autoceļu uzturētājs" sūdzību par Rīgas domes iepirkumu, kurā galvaspilsēta meklē ielu apsaimniekotāju nākamajiem pieciem gadiem. Tas ir uzņēmējiem iekārojams līgums, jo ir garantēta piecu gadu sadarbība, turklāt vairāk nekā 120 miljonu eiro vērtībā. Taču "Latvijas autoceļu uzturētājs" uzskata, ka Rīga šajā konkursā nav rīkojusies godīgi.

ĪSUMĀ:

 • "Latvijas autoceļu uzturētājam" aizdomas par konkurences ierobežošanu ielu apsaimniekošanas iepirkumā, jo izvirzītas nepamatotas un nevajadzīgas prasības.
 • Noteiktās prasības, iespējams, varētu izpildīt līdzšinējie sadarbības partneri. 
 • Līgumā garantēta piecu gadu sadarbība vairāk nekā 120 miljonu eiro vērtībā. 

Ceļu uzturētājam aizdomas par konkurences ierobežošanu Rīgas domes ielu apsaimniekošanas iepirkumāEdgars Kupčs

  Ja Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkums raiti noslēgtos, transporta būvju ikdienas uzturētājam pie darba nāktos ķerties vēl šogad. Tā pienākumos būtu bedru lāpīšana, aku vāku labošana, atkritumu aizvākšana, sniega tīrīšana un citas ar ielu apsaimniekošanu saistītas lietas. Uzņēmējam tā ir iespēja gadā tikt pie 20 miljoniem eiro. Tā kā iepirkums ir apjomīgs, arī tā dokumentācija mērāma daudzos simtos lappušu. Lai prasības izstudētu un konkursā pieteiktos, Rīga pretendentiem devusi mēnesi. Un uzņēmums "Latvijas autoceļu uzturētājs" to sauc par pārāk īsu termiņu, lai pienācīgi sagatavotos. 

  "Tāpat arī būtiski tiek ierobežota konkurence konkursa priekšmetam, aptverot pārāk atšķirīgas un būtiski dažādas komercdarbības un pakalpojumu sniegšanas nozares. Kā arī nolikumā vairākās vietās potenciālajiem pretendentiem tiek izvirzīta prasība pierādīt, ka tiem pēdējo trīs gadu laikā ir bijusi ievērojama pieredze tieši pilsētas transporta būvju uzturēšanas darbu veikšanā. Lai gan

  uzskatām, ka nav būtiskas atšķirības starp brauktuvju uzturēšanu pilsētā un brauktuvju uzturēšanu uz valsts nozīmes autoceļiem. 

  Nolikumā ietvertās prasības ir uzskatāmas par nesamērīgām," sacīja kompānijas pārstāve Sigita Audere.

  Iespējams, Rīgas prasības varētu izpildīt līdzšinējie sadarbības partneri – divas pilnsabiedrības: "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". Tās veido kompānijas "Ceļu pārvalde", "Rīgas tilti", "Pilsētas eko serviss" un "Roadeks". Pēdējā nesen kratīšanu veica korupcijas apkarotāji saistībā ar Latvijas Universitātes kukuļošanas skandālu, kurā iesaistīta arī Rīgas domniece no Nacionālās apvienības Baiba Broka.

  Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs par naudas ziņā ietilpīgo iepirkumu sakās neko nezinām.

  "Es nenodarbojas ar šo iepirkumu. Ar iepirkumu nodarbojas iepirkuma komisija. To, ka viņi tur iesnieguši sūdzību... Es neiedziļinos tajos, tas ir Iepirkumu uzraudzības biroja atbildības sfērā," uzsvēra Reinbahs.

  Iepirkumu uzraudzības birojs sūdzību par Rīgas ielu uzturēšanas piecgades konkursu skatīs otrdien. Līdz tam Satiksmes departaments konkursa norisi apturējis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti